Захворіло у світі
10,694,288
Померло у світі
516,210
Вилікувалось у світі
5,480,394
Захворіло в Україні
45,887
Померло в Україні
1,185
Вилікувалось в Україні
20,053
В країнах ЄС заборонили продаж ментолових сигарет

В країнах ЄС заборонили продаж ментолових сигарет

В Британії не можна відтепер купити не тільки ментолові, а й тонкі сигарети

В країнах ЄС заборонили продаж ментолових сигарет
фото www.flickr.com/photos/avlxyz/7702138902

З 20 травня в країнах ЄС та Великобританії вступила в силу заборона на продаж ментолових сигарет. Як повідомляє ВВС, взагалі-то відповідний закон забороняє всі сигарети з характерним смаком, але оскільки більшість ароматизованих сигарет на ринку – ментолові, заборону назвали саме так. Влада країна вважає, що цей захід скоротить число молодих курців.

За своїм впливом на організм сигарети з різними смаками ніяк не відрізняються від звичайних і так само сприяють розвитку раку і захворювань серця і судин. І все ж численні опитування, проведені в різних країнах, кажуть, що молоді люди часто впевнені, що ментолові сигарети менш небезпечні.

При вдиху ментоловий аромат маскує запах диму. Крім того, ментол володіє охолоджуючим ефектом і може зменшити кашель і неприємні відчуття в горлі, які виникають у багатьох курців. Лікарі вважають, що саме тому молодь вірить в меншу шкоду ментолових сигарет. А дослідження показують, що з цієї причини молоді люди найчастіше купують ментолові сигарети.

«Охолоджувальна і анестезуюча дія ментолу маскує короткострокові негативні фізіологічні ефекти від куріння, такі як біль в горлі, печіння і кашель. Це забезпечує поверхневе полегшення, а також психологічну впевненість, що такі сигарети менш небезпечні для здоров'я. Якби ці фізіологічні прояви не були замасковані , у курців була б сильніша мотивація кинути», – зауважив доктор Стейсі Андерсон з Університету Сан-Франциско.

Більш того, курці ментолових сигарет в середньому курять більше за інших і рідше хочуть кинути. Проблема в тому, що кинути курити сигарети з ментолом виявляється для багатьох складніше, ніж в інших випадках: основна причина – той самий приємніший смак.

Перед вступом в силу європейської заборони Philip Morris, British American Tobacco і Japan Tobacco намагалися оскаржити цей закон, але програли в суді.

Нагадаємо: 1 жовтня 2017 року продаж ментолових сигарет повністю заборонила Канада.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті