Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Імунолог пояснив, чи можна заразитися коронавірусом в магазині або від перехожого

Імунолог пояснив, чи можна заразитися коронавірусом в магазині або від перехожого

Щоб відбулося зараження, в організм має потрапити не менше тисячі вірусних частинок

Імунолог пояснив, чи можна заразитися коронавірусом в магазині або від перехожого
фото DR

Більшість людей заражається коронавірусом  у власних будинках через іншого члена сім'ї, який передає інфекцію іншим в ході постійних контактів. Тоді як заразитися від перехожого під час, наприклад, прогулянки в парку ризик мінімальний, стверджує доктор Ерін Бромідж, імунолог, доцент Массачусеттского університету в Дартмуті. Про це пише ВВС.

«На відкритому повітрі вірус розпорошується в необмежених обсягах, – пояснив він в інтерв'ю виданню. – Людський видих розсіюється дуже, дуже швидко». Це означає, що доза вірусу виявиться недостатньою для того, щоб заразитися.

«Щоб людина захворіла, в її організм має потрапити так звана інфекційна доза – близько тисячі частинок вірусу COVID-19. Ця оцінка базується на дослідженнях відповідних доз стосовно MERS і SARS», – написав Бромідж у своєму блозі.

Однак людина може набрати необхідну дозу різними шляхами. «Тисяча вірусних частинок за один вдих, або по сто за десять вдихів, або по десять за сто вдихів. Будь-яка з цих ситуацій може призвести до зараження», – пояснює доктор Бромідж.

З цього випливає, що за дуже короткий контакт з інфікованою людиною – тим же бігуном у парку без маски, ви навряд чи наберете інфекційну дозу.

Кашель і чхання дійсно поширюють інфекції, але дуже по-різному.

При кашлі людина за раз викидає в повітря близько трьох тисяч дрібних крапель зі швидкістю 80 км/год, пояснює доктор Бромідж. Більшість з них досить великі, щоб впасти на землю під власною вагою, але деякі можуть залишитися в повітрі і долетіти до протилежного кінця кімнати.

Якщо людина, з якою ви їдете в ліфті, не кашляє, а чхає, ризик збільшується в 10 разів.

Один чих – це близько 30 тисяч частинок, що рухаються зі швидкістю 320 км/год, причому набагато меншого розміру, так що вони легко долітають навіть до найдальшого кінця приміщення.

«Якщо людина заражена, то він, кашляючи або чхаючи, щоразу виділяє цілих 200 мільйонів вірусних частинок», – зазначає доктор Бромідж.

«Якщо ви розмовляєте з кимось лицем до лиця, і ця людина кашляє або чхає прямо на вас, то ви, звісно, легко можете отримати інфекційну дозу в тисячу вірусних частинок», – пояснює експерт.

Якщо ви не були присутні при кашлі та чханні безпосередньо, ви все одно в небезпеці. Деякі крапельки можуть витати в повітрі кілька хвилин і ви, увійшовши в кімнату, встигнете вдихнути їх достатньо.

Кількість крапель сильно скорочується, якщо людина дихає носом.

«Ніс – це додатковий фільтр, і повітря спрямовується вертикально вниз, – вказує експерт. – Важливо і те, що при звичайному диханні повітря виходить без зусиль, тож вірусні частинки з нижніх дихальних шляхів в нього не потрапляють».

Це важливо, оскільки в легенях і трахеї зараженої людини концентрація коронавірусу вища, ніж в горлі і в роті.

Таким чином, ймовірність захворіти, просто перебуваючи в одній кімнаті з носієм інфекції, порівняно невелика, якщо той не чхає і не кашляє.

Проте велика частина заражень поза домом, ймовірно, відбувається в результаті контактів з безсимптомними хворими. Ризик зростає приблизно в 10 разів, якщо ви розмовляєте, пояснив Бромідж.

Нагадаємо, у ВООЗ повідомили про рекордну кількість заражених коронавірусом за останню добу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті