У квітні державний борг України зріс на $1 млрд – Мінфін

У квітні державний борг України зріс на $1 млрд – Мінфін

Держборг за місяць зріс у доларовому еквіваленті на 1,3% до $81,4 млрд та зменшився у національній валюті на 2,7% до 2196 млрд грн

У квітні державний борг України зріс на $1 млрд – Мінфін
Фото: НБУ

Державний та гарантований державою борг України за квітень в еквіваленті в іноземній валюті зріс на 1,3% до $81,4 млрд та в еквіваленті в національній валюті зменшився на 2,7% до 2 196 млрд грн, ревальвація гривні по відношенню до долара США в квітні 2020 року склала 4,04%. Про це повідомляє пресслужба міністерства фінансів.

«Традиційно, ключовим фактором випливу на стан державного боргу були коливання на валютному ринку», – сказано в повідомленні.

Зазначається, що з чотирьох аукціонів, запланованих Мінфіном на квітень, фактично проведено було лише один. За підсумками аукціонів 28 квітня на фінансування державного бюджету було залучено 9,8 млрд грн.

Згідно повідомленню відомства, більше половини залучених коштів становлять облігації державної внутрішньої позики номіновані в гривні.

Середньозважена ставка дохідності за тримісячними паперами склала 11,24%, а сума залучених ресурсів – понад 5,3 млрд грн. Ще близько 4,5 млрд грн державний бюджет отримав від розміщення шести та восьмимісячних облігацій, номінованих в доларах США. Середньозважена ставка дохідності за цими паперами склала 3,29% та 3,5% відповідно.

Також зазначається, що Мінфін здійснив виплату в розмірі 9,9 млрд грн з погашення державного боргу та 9 млрд грн з обслуговування.

Нагадаємо: державний бюджет України за перші чотири місяці року зведений із дефіцитом 24,3 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті