Головний борець за карантин сам же його і порушив: у Британії гучний політичний скандал

Головний борець за карантин сам же його і порушив: у Британії гучний політичний скандал

Радник прем’єра Джонсона у відставку подавати не збирається

Головний борець за карантин сам же його і порушив: у Британії гучний політичний скандал
фото ВВС

Домінік Каммінгс, головний радник прем'єр-міністра Великобританії, опинився в центрі гучного скандалу. Каммінгс був затятим прихильником введення в королівстві карантину, але при цьому сам же його і порушив, пише Euronews.

Згідно з даними британських ЗМІ, в самий розпал епідемії Каммінгс відвіз свого 5-річного сина до батьків за 400 км від дому. Він зробив це тому, що у нього і дружини спостерігалися всі симптоми, схожі на коронавірус. Щоб дитина не залишилася одна в разі можливої госпіталізації батьків, Каммінгс вирішив залишити його у рідних.

Однак за фактом виходить, що він порушив відразу кілька приписів в той час, як рядові британці були змушені суворо дотримуватися карантину.

«У сімʼї склалася дуже складна ситуація, мені потрібно було вибирати з двох зол, я сподіваюся, що я прийняв найбільш відповідальне рішення з тоді можливих, оскільки на одній чаші лежала безпека сім'ї, на іншій – інтереси уряду, в якому я працюю», – заявив Каммінгс.

Він заявив, що не подаватиме у відставку.

«Я не подавав прохання про відставку і не розглядав таку можливість», – сказав він.

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заступився за свого найближчого помічника і заявив, що якщо той і порушив карантин, то виключно тому, що ним рухав «батьківський інстинкт». Втім, Джонсон тут же додав, що розуміє обурення підданих королівства.

«Так, я відчуваю обурення людей», – сказав британський прем'єр.

Із засудженням Каммінгса виступили багато відомих осіб, в тому числі Джоан Роулінг, автор книг про Гаррі Поттера. Скандал отримав загальнонаціональний масштаб.

Слідом за публікаціями в ЗМІ, поліція почала офіційне розслідування відносно дій Каммингса.

Каммінгса підтримали глава зовнішньополітичного відомства Домінік Рааб і ще один член кабінету міністрів Майкл Гоув. З їх точки зору, радник прем'єра не зробив нічого поганого.

Нагадаємо, що випускник Оксфорда Домінік Каммінгс був головним апологетом виходу Британії з Євросоюзу. У 2015 році він став провідним автором і організатором кампанії Leave, обличчями якої стали борці за Brexit Майкл Гоув і Борис Джонсон. У фільмі «Brexit: The Uncivil War» образ Каммінгса успішно втілив на екрані Бенедикт Камбербетч.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті