НАБУ запобігло завданню ОГХК 80 млн грн збитків шляхом вивезення титанової сировини без оплати

НАБУ запобігло завданню ОГХК 80 млн грн збитків шляхом вивезення титанової сировини без оплати

Іноземна компанія-посередниця намагалась вивезти з Одеського порту 20 тисяч тонн титановмісної сировини

НАБУ запобігло завданню ОГХК  80 млн грн збитків шляхом вивезення титанової сировини без оплати
Фото: gmk.center

Національне антикоруційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) перешкодили намірам іноземної компанії-посередниці з ОАЕ впродовж доби вивезти з Одеського торговельного морського порту без здійснення оплати 20000 тонн титановмісної сировини (ільменітового концентрату), що належала АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК). Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

«Вказану сировину на підставі укладених попереднім менеджментом контрактів передали маловідомій компанії-посередниці з офшорним статусом, непогашена дебіторська заборгованість якої перед ОГХК становила приблизно 400 млн грн», – сказано в повідомленні.

Зазначається, що органи НАБУ та САП у співпраці з новим керівництвом держпідприємства запобігли завданню ОГХК близько 80 млн грн збитків.

Також у НАБУ повідомили, що за письмовим рішенням директора бюро 22 травня було накладено арешт на майже 20000 тонн ільменітового концентрату.

«В подальшому, як того вимагає закон, за  клопотанням САП подано клопотання до Вищого антикорупційного суду, який 26 травня 2020 року ухвалив відповідне рішення», – пояснили у відомстві.

Нагадаємо: Господарський суд міста Києва за клопотанням Фонду державного майна рішенням від 29 квітня скасував поновлення на посаді колишнього керівництва держпідприємства «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ухвала госпсуду від 16 квітня).

Раніше Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (ІГЗК, Житомирська обл.), що входять до складу ПрАТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК), заявили про відсутність оперативного керівництва з боку головного офісу, що загрожує невиконанням міжнародних контрактів на поставки продукції і значними штрафами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті