Захворіло у світі
10,902,347
Померло у світі
521,940
Вилікувалось у світі
5,780,819
Захворіло в Україні
46,763
Померло в Україні
1,212
Вилікувалось в Україні
20,558
Продажі Lenovo, чий завод знаходиться в Ухані, впали до найнижчих показників за 5 років

Продажі Lenovo, чий завод знаходиться в Ухані, впали до найнижчих показників за 5 років

Ринкова частка Lenovo зменшилася з 3% до 2%

Продажі Lenovo, чий завод знаходиться в Ухані, впали до найнижчих показників за 5 років
фото Wikipedia

Компанія Lenovo опустилася в рейтингу провідних брендів смартфонів, а ринкова частка китайського виробника знизилася до найменшого показника за останні п'ять років. Про це пишуть експерти Strategy Analytics, на яких посилається DailyComm.

За даними фахівців, світові поставки смартфонів, що випускаються під торговими марками Lenovo і Motorola, в першому кварталі 2020 року скоротилися на 39%. Виручка компанії на цьому напрямку зменшилася ще більше – наполовину.

В результаті Lenovo-Motorola зайняла в десятці найбільших світових постачальників смартфонів лише восьме місце з ринковою часткою 2%. Це найгірший результат компанії з жовтня 2014 року, коли Lenovo придбала підрозділ Motorola Mobility у Google.

Експерти Counterpoint раніше також зареєстрували ослаблення позицій Lenovo на глобальному ринку смартфонів. У січні-березні 2020-го китайський виробник поставив по всьому світу 6 млн своїх пристроїв проти 9,5 млн роком раніше. Зважаючи на це, ринкова частка Lenovo зменшилася з 3% до 2%.

У Strategy Analytics пов'язують просідання у Lenovo з тимчасовим закриттям її основного підприємства з випуску смартфонів, розташованого в Ухані – епіцентрі пандемії COVID-19.

Фахівці попереджають, що наслідки коронавірусу будуть і далі позначатися на смартфонному бізнесі Lenovo. Це пов'язано з високою залежністю компанії від двох її основних ринків збуту смартфонів – Бразилії і США. У ці дві країни постачається більше половини продукції Lenovo. Тим часом, Бразилія і США лідирують за кількістю хворих COVID-19.

З недавнього фінансового звіту Lenovo відомо, що через простій заводу в Ухані підрозділ Mobile Business Group завершив минулий фінрік падінням виручки і збитком в $43 млрд.

В цілому чистий прибуток Lenovo в заключній чверті фінроку знизився на 64%, до $43 млн. Квартальна виручка зменшилася на 10%, до $10,6 млрд.

Попри це глава Lenovo Ян Юаньцін бачить в пандемії і позитивні моменти. Вимушений перехід на дистанційний режим роботи прискорив цифровізацію. Це сприятливий фактор для бізнесу Lenovo, який сприяє популярності її серверів, систем зберігання даних, програмного забезпечення і сервісів, вважає топ-менеджер.

Нагадаємо, через пандемію коронавірусу смартфонна галузь переживає найбільший спад за останні 5 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті