Захворіло у світі
11,495,412
Померло у світі
535,185
Вилікувалось у світі
6,217,763
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Ціни на фрукти та ягоди в Україні виросли до історичного рекорду

Ціни на фрукти та ягоди в Україні виросли до історичного рекорду

Найбільше виросли ціну на полуницю, черешню та яблуко

Ціни на фрукти та ягоди в Україні виросли до історичного рекорду
фото pixabay.com

Попри зниження доходів споживачів внаслідок коронакризи, ціни на фрукти та ягоди на ринку України знаходяться на історично високих рівнях. Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

Найбільше, станом на початок червня, зросли гуртові ціни на полуницю – в середньому в 2,6 раза. Головною причиною, на думку фахівців УПОА, став вплив несприятливих погодних умов на врожай ягоди. Кілька хвиль заморозків, остання з яких була в другій половині травня, чого раніше ніколи не було в історії, знищили значну частину врожаю. Тому пропозиція полуниці різко знизилася по відношенню до торішнього показника, а ціни, відповідно, залишаються високими. Ситуація ускладнюється прохолодною і похмурою погодою в більшості виробничих регіонів, що відтягує сезон дозрівання ягоди.

 Це, за прогнозами експертів, матиме негативний вплив на перспективи експорту цієї ягоди в замороженому вигляді.

Майже так само різко, як і полуниця, подорожчали черешня і яблуко. Основна частина врожаю черешні загинула внаслідок заморозків, що і є головною причиною високих цін на неї. Також негативний вплив на врожай і його якість надають рясні опади, що пройшли в більшості регіонів країни в останні два тижні.

 Ціни ж на яблуко залишалися високими весь сезон через зниження виробництва в 2019 році. На сьогодні запаси яблука в сховищах українських садівників практично повністю вичерпані, і на ринку присутнє переважно імпортне яблуко. Відповідно, ціни на нього високі.

 Ціни на грушу за рік виросли на 30-35% і зараз на українському ринку можна знайти переважно імпортну грушу.

 З імпортних фруктів найменше зросли ціни на банани. Фактично банан за рік подорожчав в середньому на 2-4% в гуртовій торгівлі, що робить його найдоступнішим, після яблука, фруктом. Ціни на лимон зараз в середньому на 25% вище, ніж роком раніше, а на апельсин – на 40% вище.

 Очікується, що найближчим часом на ринку України збільшиться пропозиція імпортного абрикоса з Туреччини, Узбекистану та Іспанії. Сади абрикоса в Україні також сильно постраждали від заморозків, і врожай власних кісточкових фруктів буде вкрай низьким. Природно, що очікувати низьких цін на абрикос в цьому сезоні також не доводиться.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті