Позичальники стали частіше ухилятися від повернення боргів – Асоціація фінансових інституцій
МФО повернуться на докризові позиції через 1,5-2 роки

Українські мікрофінансові організації (МФО) потерпають через збільшення прострочених кредитів та зменшення споживацької активності. Про це повідомляється на веб-сайті Асоціація фінансових інституцій (АФІ).
«За час карантину кількість прострочених кредитів зросла на 50%. Щоб повернутися на рівень лютого, потрібно не менше півроку, а щоб повністю відновитися – 1,5-2 роки», – зазначається у повідомленні з посиланням на директора «ШвидкоГроші» Олександра Холода.
За його даними, деякі МФО на період карантину зупинили кредитування, але інші працювали та зазнали великих збитків і зараз розмірковують, що робити з простроченими боргами.
«Після кредитних канікул, які скасовували штрафи за прострочку і пеню, у частини клієнтів з'явилася звичка – не платити вчасно… В цілому за останні місяці змінився не тільки ринок, але й цільові потреби клієнтів. Звичайно ж, вони скоротили споживання через невизначеність ситуації», – зазначається у повідомлені.
Згідно з повідомленням, клієнти МФО зараз частіше беруть в борг «до зарплати» на особисті потреби і продукти, а деякі поєднують карантин з кредитом і роблять ремонт.
Як повідомлялося, вартість позик в небанківських фінансових установах України може сягати 1620% річних.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].