ЄБРР отримає частину Ощадбанку, держбанки – новий капітал – меморандум України для МВФ

ЄБРР отримає частину Ощадбанку, держбанки – новий капітал – меморандум України для МВФ

Населення може чекати збільшення штрафів та зменшення кількості шкіл

ЄБРР отримає частину Ощадбанку, держбанки – новий капітал – меморандум України для МВФ
Фото shutterstock.com

Міністерство фінансів України оприлюднило лист про наміри та меморандум про економічну і фінансову політику, які влада України підготувала для отримання кредитних коштів у Міжнародного валютного фонду (МВФ) та у якому визначила план своїх дій. 

Згідно документам, які розміщені на веб-сайті Мінфіну у четвер, серед іншого передбачається, що будуть підготовлені всі умови для входження Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) до капіталу державного Ощадбанку до кінця жовтня 2020 року.

Крім того, запланована розробка обмежених у часі планів скорочення NPLs у державних банках.

Документом також передбачено оприлюднення переліку усіх позичальників, менеджерів та колишніх акціонерів банків, що були виведені з ринку, які ще повинні виплатити заборгованість, пов’язану із збанкрутілими установами.

«Ми негайно задіємо всі комерційні та юридичні можливості для повернення активів збанкрутілих банків та притягнення колишніх власників та колишнього керівництва збанкрутілих банків до відповідальності за збитки», – зазначається у повідомленні.

Меморандумом передбачається запропонувати до кінця червня 2020 року комплексу надійних заходів щодо поліпшення повернення активів колишніх власників збанкрутілих банків.

Заплановано також до кінця липня 2020 року підготовка плану з обмеженим терміном дії для відновлення платоспроможності Фонду гарантування вкладів до кінця 2021 року: докапіталізація держбанків та Фонду гарантування вкладів не має перевищити 20 млрд грн у 2020 та 2021 роках.

Після кризи на банки чекає подальше посилення вимог до капіталу.

Стосовно газового ринку у документі передбачено, зокрема, розгляд питання заборгованості та платіжної дисципліни домогосподарств, теплокомуненерго та облгазів. 

«Ми розробимо адекватні інструменти для підприємств теплопостачання для забезпечення стягнення платежів з домогосподарств (у тому числі за рахунок більш високих штрафів та спрощеного законодавства)», – підкреслюється у документі.

Разом з тим, меморандумом заплановано до кінця червня 2020 року створення механізм тимчасового постачальника останньої інстанції (ПОІ) для забезпечення безпеки газопостачання домогосподарств.

«До кінця серпня 2020 року всі тарифи на опалення, що знаходяться під юрисдикцією НКРЕКП та місцевих органів влади, будуть переглянуті та офіційно прийняті для повного відображення вартості газу та негазових витрат (включаючи капітальні витрати)», – відзначається у документі.

Українська влада також зобов’язується системно застосовувати схему ціноутворення, що базується на ринкових принципах без жодної верхньої граничної цінової межі.

Як повідомлялося, МВФ ухвалив кредит для України загальним обсягом $5 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті