Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Мінеконерго просить РНБО ввести заборону на використання газу замість вугілля на ТЕС

Мінеконерго просить РНБО ввести заборону на використання газу замість вугілля на ТЕС

Буславець вважає, що зменшувати споживання вугілля не можна

Мінеконерго просить РНБО ввести заборону на використання газу замість вугілля на ТЕС
Ольга Буславець
Фото: прес-служба Кабміну

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища попросило РНБО ввести тимчасову заборону на використання вугільними тепловими електростанціями (ТЕС) природного газу та мазуту в якості основного виду палива, повідомила т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець на прес-конференції в п'ятницю, передає Інтерфакс-Україна.

За її словами, незважаючи на більший економічний ефект від спалювання природного газу, який сильно подешевшав, така заборона необхідна, щоб у державних і приватних вугільних компаній не зникав ринок збуту, шахтарі виходили на роботу і отримували заробітну плату.

«В умовах, коли ми живемо в профіцит власних енергоресурсів, неприпустимо використовувати енергоресурси, які не передбачені як проектні для використання», – заявила міністр.

Буславець вважає, що така заборона має бути введена до кінця поточного року, а про її зняття можна буде говорити в разі покращення роботи економіки і зі збільшенням споживання країною електроенергії.

Міністр навела як приклад ПАТ «Центренерго», яке в травні спожило 0,3 млн тонн вугілля замість закріплених в балансі 0,5 млн тонн. Недовикористані 0,2 млн тонн вугілля були заміщені 136 млн куб. м газу.

«Центренерго» експлуатує 23 блоки (18 – пиловугільні і 5 – газомазутні) на Вуглегірській, Зміївській та Трипільській ТЕС сумарною встановленою потужністю 7690 МВт. Державі в особі Фонду держмайна належить 78,3% акцій товариства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті