Борг перед ОГТСУ за небаланси зріс за травень на третину

Борг перед ОГТСУ за небаланси зріс за травень на третину

Лідерами по нарощуванню боргу стали Кіровоградгаз, Тернопільміськгаз, Донецькоблгаз

Борг перед ОГТСУ за небаланси зріс за травень на третину
Фото: УНІАН

Заборгованість перед Оператором ГТС України (ОГТСУ) за негативні небаланси за підсумками травня зросла до 1,4 млрд грн, що на 36% більше ніж накопичений борг за попередні чотири місяці 2020 року. Про це повідомляється на сайті ОГТСУ.

«Лідерами по нарощуванню боргу в травні стали: Кіровоградгаз (+6,9 млн грн), Тернопільміськгаз (+5,7 млн грн), Донецькоблгаз (+3,4 млн грн), Уманьгаз (+2,6 млн грн), Тернопільгаз (+2,2 млн грн)», – зазначається у повідомлені.

Згідно з повідомленням, ОГТСУ звернувся зі скаргами на боржників до НКРЕКП: регулятор зобов’язався  позапланово перевірити діяльність Київгазу, Кіровоградгазу, Тернопільміськгазу, Луганськгазу та Донецькоблгазу.

«Така ситуація стає загрозливою, оскільки з кожним місяцем боржники продовжують системно відбирати значні обсяги газу з ГТС та не розраховуватись за нього, тим самим створюючи ризики газопостачання для їхніх споживачів та стабільної роботи ОГТСУ», – резюмується у повідомлені.

Як повідомлялося, Верховна Рада у червні ухвалила закон про списання заборгованості на енергоринку шляхом додаткового випуску державних облігацій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті