Китай запустив останній супутник для власної глобальної системи GPS
Мережа Beidou дозволить КНР позбавитись залежності від США

У вівторок, 23 червня, Китай відправив останній супутник для завершення своєї глобальної навігаційної системи, яка, як очікується, позбавить країну від залежності від американської системи GPS.
Як повідомляє CNBC, мережа під назвою Beidou, робота над якою триває понад два десятиліття, є важливим кроком для космічних та технологічних амбіцій КНР.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Beidou є конкурентом американської системи глобального позиціонування (GPS), яка широко використовується у всьому світі. Експерти переконані, що Beidou допоможе китайським військовим залишатись в мережі у випадку конфлікту з США. До того ж, запуск є частиною намагання Пекіну збільшити свій технологічний вплив в глобальному масштабі.
Плани зі створення власної системи Китаю сформувалися в кінці 1990-х років, і до 2000 року була введена в експлуатацію перша версія Beidou, яка забезпечує покриття для супутникових послуг КНР.Друга ітерація була завершена до 2012 року і надала послуги для Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Остання версія, яка завершена сьогоднішнім запуском і тепер складається з 30 супутників, пропонуватиме глобальне покриття.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.