Захворіло у світі
10,902,347
Померло у світі
521,940
Вилікувалось у світі
5,780,819
Захворіло в Україні
46,763
Померло в Україні
1,212
Вилікувалось в Україні
20,558
Лівія просить ЄС ввести санкції проти російської ПВК «Вагнер», яка захопила нафтові родовища

Лівія просить ЄС ввести санкції проти російської ПВК «Вагнер», яка захопила нафтові родовища

Росіяни блокують видобуток нафти, щоб не пустити сировину на ринок

Лівія просить ЄС ввести санкції проти російської ПВК «Вагнер», яка захопила нафтові родовища
Twitter ЧВК Вагнер

Міністр внутрішніх справ Лівії Фатхі Алі Башага закликав ЄС включити російську приватну військову компанію (ПВК) «Вагнер» у список організацій – спонсорів тероризму «за вчинення злочинів проти людяності». Про це в суботу, 27 червня, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на турецьке агентство Anadolu.

За словами Алі Башагі, присутність іноземних найманців на нафтових родовищах країни загрожує національній безпеці Лівії.

Міністр опублікував запис у Twitter, в якому назвав «небезпечним прецедентом» взяття під контроль найбільшого родовища країни «Еш-Шарара» бійцями ПВК «Вагнер» і збройними загонами  суданських кочівників-арабів.

Міністр додав, що тим самим «завдано збитків інтересам американських і європейських нафтових компаній».

Про присутність на родовищі російських та іноземних найманців повідомила 26 червня Лівійська Національна нафтова корпорація (NOC). Її глава Мустафа Саналла заявив, що «повністю відкидає спроби іноземних держав перешкодити відновленню видобутку нафти», оскільки «лівійська нафта належить народу Лівії».

Керівник компанії підкреслив, що багато країн отримують вигоду від відсутності лівійської нафти на світових ринках, а деякі з них «цинічно висловлюють публічне співчуття у зв'язку з тим, що Лівія не в змозі добувати нафту, але в той же час за лаштунками підтримують сили, що блокують процесс».

Нафтовидобуток на найбільшому в країні родовищі Еш-Шарара був відновлений 7 червня після піврічної перерви. До паузи там видобувалося приблизно 300 000 барелів нафти за день, що становить третину від обсягів виробництва загалом по країні.

У січні 2020 року напередодні міжнародних переговорів у Берліні щодо нормалізації ситуації в Лівії, «Лівійська національна армія» (ЛНА) на чолі з фельдмаршалом Халіфою Хафтаром приступила до блокування об'єктів нафтової промисловості в країні – морських експортних терміналів, родовищ і нафтопроводів на сході і південному сході Лівії. В результаті була паралізована робота нафтової інфраструктури Лівії по всьому виробничому ланцюжку від видобутку сировини до її реалізації.

Очікується, що повернення до повної потужності видобутку нафти на родовищі займе 90 днів через пошкодження, викликані довгою зупинкою. Оператором проекту «Еш-Шарара» є спільне підприємство NOC з французькою Total, іспанською Repsol, австрійською OMV і норвезькою Equinor.

Москву звинувачували в тому, що російські найманці з ПВК «Вагнер» беруть участь у громадянській війні в Лівії на стороні «ЛНА» Халіфи Хафтара.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті