Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
В NYT назвали, хто був посередником при можливих контактах талібів з Росією

В NYT назвали, хто був посередником при можливих контактах талібів з Росією

В будинку контрабандиста знайшли близько півмільйона доларів готівкою

В NYT назвали, хто був посередником при можливих контактах талібів з Росією
фото US Army

Основним посередником можливих контактів Росії з афганськими бойовиками руху «Талібан» був контрабандист наркотиків Рахмат Азізі, про це пише The New York Times.

За даними видання, в повідомленнях розвідки США Азізі був названий «ключовим посередником між ГРУ і бойовиками», пов'язаними з талібами, які здійснювали напади на американських військовослужбовців.

Ці дані підтверджують десятки американських і афганських офіційних осіб.

Згідно з інформацією NYT, Азізі був пов'язаний з певним будівельним проектом коаліції на чолі з США, після чого працював в Росії.

Азізі нібито збирав готівку в Росії, яка описується в розвідувальних документах як багаторазові виплати в «сотні тисяч доларів», і переправляв їх до Афганістану для виплат бойовикам.

В одному з його будинків в Кабулі знайшли близько півмільйона доларів готівкою.

Півроку тому Національний директорат безпеки Афганістану провів обшуки в офісах кількох бізнесменів як в Кабулі, так і в Кундузі на півночі країни, які, як вважається, були пов'язані з російськими винагородами талібам, більше 10 чоловік було арештовано.

«Метою операції був Рахмат Азізі, який довгий час їздив до Росії і назад і говорив, що працює там, але ніхто не знав, чим він займається», – прокоментував виданню заступник глави провінційної ради Кундуза Сафіулла Амірі.

Також, за його словами, ніхто не знає, чим «посередник» займався в країні. До моменту, коли афганська розвідка хотіла його затримати, він втік, імовірно, в Росію.

Нагадаємо, за даними NYT, отриманими від американської розвідки, Росія платила талібам за вбивства американських військових в Афганістані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті