Україна, а також США й Росія суттєво впали в Індексі паспортів через пандемію COVID-19
Україна тимчасово втратила можливість безвізового в'їзду відразу в 27 країн

Пандемія COVID-19 призвела до істотного падіння цінності паспортів України, Росії і США, зазначає консалтингова компанія Henley & Partners, яка представила 7 липня черговий індекс паспортів світу.
У новому індексі, який оцінює свободу пересування громадян, відбулася всього одна зміна порівняно з першим кварталом року: паспорт ОАЕ опустився на одну позицію в зв'язку з переглядом угоди з Японією. Однак в індексі не враховувалися обмежувальні заходи, прийняті урядами країн в зв'язку з пандемією, оскільки вони є тимчасовими.
На практиці ж, відзначають в H&P, кількість доступних безвізових напрямків серйозно відрізняється і залежить від того, наскільки успішно та чи інша країна може впоратися з епідемією.
Експерти наводять приклад паспортів США, Росії та України. Так, рішення влади ЄС про відкриття своїх кордонів тільки для громадян 14 країн призвело до того, що паспорт США, який займає в індексі сьоме місце, на ділі надає ту ж свободу переміщень, що і паспорт Уругваю. І розташовуватися з урахуванням обмежень він мав би на 28-му місці.
Серйозно просів у цінності і паспорт України, яка, на відміну від Грузії та Албанії, не була включена в список ЄС і тимчасово втратила можливість безвізового в'їзду відразу в 27 країн.
Паспорт Росії до пандемії був одним з найпрестижніших серед країн Східної Європи, що не входять до складу ЄС. Тепер же громадяни Росії зовсім не можуть виїхати за кордон, оскільки кордони країни закриті до 1 серпня.
Без урахування тимчасових обмежень, введених в зв'язку з пандемією COVID-19, індекс, як і раніше, очолює Японія, а її паспорт гарантує вільне відвідування 191 країни світу.
На другому рядку розташувався паспорт Сінгапуру (190).
Третю сходинку ділять Німеччина і Південна Корея (по 189).
«Як ми вже могли переконатися, наслідки пандемії для свободи пересування виявилися більш серйозними і тривалими, ніж спочатку передбачалося. А недавнє рішення ЄС вказує на те, що настають ще більші потрясіння», – зазначає голова ради директорів H&P, доктор Крістіан Келін.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].