У НАЗК повідомили, до кого цьогоріч прийдуть з перевірками
До кінця 2020 року НАЗК перевірить 12 державних органів та органів самоврядування

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) до кінця 2020 року проведе перевірку 12-ти державних органів та органів самоврядування. Про це повідомляється на сторінці агентства у Facebook.
«НАЗК затвердило перелік органів, в яких проводитиме перевірку до кінця року. Відповідний план погодив голова НАЗК Олександр Новіков. Цей документ визначає органи державної влади та місцевого самоврядування, в яких агентство проведе перевірку організації роботи із запобігання і виявлення корупції», – йдеться у повідомленні.
До кінця 2020 року НАЗК перевірить: Державну екологічну інспекцію України, Національну службу здоров’я України, Херсонську обласну раду, Державну службу морського та річкового транспорту, Державне агентство автомобільних доріг, Черкаську обласну державну адміністрацію, Секретаріат уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру, Національне агентство з питань державної служби та Рахункову палату.
Як зазначається, НАЗК перевіряє дотримання органом вимог закону «Про запобігання корупції» та ухвалення нормативно-правових актів з питань запобігання корупції, зокрема про підготовку та виконання антикорупційних програм, створення та функціонування внутрішніх і регулярних каналів повідомлення про можливі факти правопорушень, захисту викривачів тощо.
У разі виявлення порушень вимог закону за результатами перевірки НАЗК може:внести припис про усунення порушень законодавства, проведення службового розслідування, притягнення винної особи до встановленої законом відповідальності; затвердити обґрунтований висновок щодо наявності ознак корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення для направлення його іншим спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції; звернутися до суду з підстав, передбачених Законом.
Раніше повідомлялося, що з початку року до кримінальної відповідальності притягли 236 корупціонерів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].