У НАЗК повідомили, до кого цьогоріч прийдуть з перевірками

У НАЗК повідомили, до кого цьогоріч прийдуть з перевірками

До кінця 2020 року НАЗК перевірить 12 державних органів та органів самоврядування

У НАЗК повідомили, до кого цьогоріч прийдуть з перевірками
фото: facebook.com/NAZKgov

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) до кінця 2020 року проведе перевірку 12-ти державних органів та органів самоврядування. Про це повідомляється на сторінці агентства у Facebook.

«НАЗК затвердило перелік органів, в яких проводитиме перевірку до кінця року. Відповідний план погодив голова НАЗК Олександр Новіков. Цей документ визначає органи державної влади та місцевого самоврядування, в яких агентство проведе перевірку організації роботи із запобігання і виявлення корупції», – йдеться у повідомленні.

До кінця 2020 року НАЗК перевірить: Державну екологічну інспекцію України, Національну службу здоров’я України, Херсонську обласну раду, Державну службу морського та річкового транспорту, Державне агентство автомобільних доріг, Черкаську обласну державну адміністрацію, Секретаріат уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру, Національне агентство з питань державної служби та Рахункову палату.

Як зазначається, НАЗК перевіряє дотримання органом вимог закону «Про запобігання корупції» та ухвалення нормативно-правових актів з питань запобігання корупції, зокрема про підготовку та виконання антикорупційних програм, створення та функціонування внутрішніх і регулярних каналів повідомлення про можливі факти правопорушень, захисту викривачів тощо.

У разі виявлення порушень вимог закону за результатами перевірки НАЗК може:внести припис про усунення порушень законодавства, проведення службового розслідування, притягнення винної особи до встановленої законом відповідальності; затвердити обґрунтований висновок щодо наявності ознак корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення для направлення його іншим спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції; звернутися до суду з підстав, передбачених Законом.

Раніше повідомлялося, що з початку року до кримінальної відповідальності притягли 236 корупціонерів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті