Захворіло у світі
18,601,795
Померло у світі
702,045
Вилікувалось у світі
11,178,978
Захворіло в Україні
75,490
Померло в Україні
1,788
Вилікувалось в Україні
41,527
Китай готує дзеркальні заходи у відповідь на американські санкції

Китай готує дзеркальні заходи у відповідь на американські санкції

Санкції США проти китайських чиновників є грубим втручанням у внутрішні справи, вважає Пекін

Китай готує дзеркальні заходи у відповідь на американські санкції
фото Shutterstock

Китай прийме дзеркальні заходи щодо США за санкції проти чотирьох китайських чиновників. Про це в п'ятницю, 10 липня, повідомив офіційний представник МЗС республіки Чжао Ліцзяні в ході брифінгу, коментуючи американські санкції проти чиновників КНР, обвинувачених Штатами в «тиску і насильстві» щодо уйгурів та інших мусульман в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі, передає Reuters.

В МЗС Китаю назвали рішення США грубим втручанням у внутрішні справи Китаю, а також серйозним порушенням основних норм міжнародних відносин. Це завдає шкоди відносинам Пекіна і Вашингтона, вважає представник дипломатичного відомства.

«Китай рішуче виступає проти даного рішення і засуджує його», – сказав Ліцзяні.

Ситуація в Синьцзян-Уйгурському автономному районі є внутрішньою справою Китаю, і США не мають права і повноважень втручатися, підкреслив він.

«Пекін закликає Вашингтон якомога швидше відкликати неправильне рішення, відмовитися від втручання у внутрішні справи Китаю, припинити заяви і дії, що завдають шкоди його інтересам», – додав глава дипломатії КНР.

Нагадаємо, напередодні США ввели санкції проти китайських чиновників у рамках акту Магнітського. На думку американського Мінфіну, ці посадовці КНР причетні до порушення прав людини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті