Захворіло у світі
19,412,292
Померло у світі
722,066
Вилікувалось у світі
11,773,112
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
Глава ВООЗ розповів про 4 сценарії розвитку коронавірусу в різних країнах

Глава ВООЗ розповів про 4 сценарії розвитку коронавірусу в різних країнах

Два з них він називає успішними, і два - явно неправильними

Глава ВООЗ розповів про 4 сценарії розвитку коронавірусу в різних країнах
фото DR

За останню добу в світі зафіксовано 230 000 випадків захворювання COVID-19. Майже 80% цих випадків були зареєстровані тільки в 10 країнах, а 50% – тільки в двох країнах, повідомляє ВООЗ.

Хоча кількість щоденних смертей залишається відносно стабільною, є багато приводів для занепокоєння, зазначили в організації.

Усі країни схильні до ризику зараження вірусом, але не всі країни постраждали однаково. Зараз в світі спостерігається чотири сценарії розвитку епідемії коронавірусу на рівні країни..

На думку глави ВООЗ Тедроса Гебрейєсуса, перші два мають успіх.

Перший сценарій: коли влада країн швидко і ефективно реагували на перші випадки зараження, ефективно доносила інформацію населенню та змогла уникнути великих спалахів. До таких країн глава ВООЗ відніс країни Південно-Східної Азії, Тихоокеанського регіону, Карибського басейну і Африки.

Другий сценарій був помічений у багатьох країнах Європи. Тут були великі спалахи, які влада брала під контроль завдяки сильному керівництву і населенню, яке дотримувалося основних заходів щодо запобігання поширенню вірусу.

Третій сценарій: країни, які подолали перший пік спалаху, послабили обмеження і тепер борються з новими спалахами.

Четвертий сценарій: в країнах спостерігається різке зростання кількості інфікованих. Така ситуація по всій Америці, Південній Азії і в декількох країнах Африки.

«Але ми знаємо з перших двох ситуацій, що ніколи не пізно встановити контроль над вірусом, навіть якщо спалах має вибухову інтенсивність», – зазначив глава ВООЗ.

Він схвалює сценарій, згідно з яким у деяких містах і регіонах з інтенсивним передачею були введені жорсткі обмеження для контролю над спалахом.

У ВООЗ вважають, що якщо влада недостатньо чітко доносить позицію до громадян, а люди не дотримуються основних правил гігієни і фізичного дистанціювання, то пандемія може піти тільки по одному шляху – буде ставати все гірше.

Нагадаємо, Гебрейєсус заявив, що багато країн пішли в неправильному напрямку, чим зумовили погіршення ситуації з пандемією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті