Захворіло у світі
33,978,492
Померло у світі
1,014,291
Вилікувалось у світі
23,644,768
Захворіло в Україні
213,028
Померло в Україні
4,193
Вилікувалось в Україні
94,443
Офіс генпрокурора виплатить люстрованим прокурорам 50 млн грн – Венедіктова

Офіс генпрокурора виплатить люстрованим прокурорам 50 млн грн – Венедіктова

Загалом у судах зараз перебувають 1006 справ за позовами експрацівників органів прокуратури, наразі 60 позовів задоволено

Офіс генпрокурора виплатить люстрованим прокурорам 50 млн грн – Венедіктова
фото: ДБР

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова повідомила, що наразі у судах перебувають 1006 справ за позовами експрацівників органів прокуратури як до Офісу генпрокурора, так і до регіональних прокуратур, і 676 з них стосуються поновлення на роботі в Офісі генпрокурора. Про це вона заявила на засіданні Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності, передає Укрінформ.

«У судах наразі перебувають 1006 справ за позовами колишніх працівників органів прокуратури як до Офісу генпрокурора, так і до регіональних прокуратур. Зокрема, 15 – про визнання протиправними та скасування нормативно-правових актів генпрокурора, 676 – це про поновлення на роботі в Офісі генерального прокурора. І 315 – про поновлення прокурорів регіональних прокуратур. При цьому це не тільки поновлення на роботі, це і відшкодування моральної шкоди, безпосередньо зобов’язання вчинити певні дії, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу… тобто, це комплексні позови, які будуть мати системні наслідки», – наголосила генпрокурор.

За словами Венедіктової, суди вже розглянули 34 позови, «з них відмовлено у задоволенні – 9, це про поновлення на посаді, задоволено – 15 позовів і стягнено на користь позивачів ще 4,8 млн грн, тобто, ці кошти вже ОГП мусить виплатити».

Окремо вона зупинилась на питанні люстрації.

«На сьогоднішній день вже десь 60 позовів задоволено. «Полюстрованим» треба виплатити десь 50 млн грн», – зазначила генпрокурор.

Венедіктова уточнила, що щодо люстрованих прокурорів була створена окрема комісія, яка займатиметься переатестацією тільки люстрованих прокурорів, причому, вона була створена за тими ж критеріями, як і інші комісії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті