Накопичувальна пенсійна система у 2021 році не запуститься - міністр соцполітики

Накопичувальна пенсійна система у 2021 році не запуститься - міністр соцполітики

У міністерстві пропонується зробити light-варіант

Накопичувальна пенсійна система у 2021 році не запуститься - міністр соцполітики
Марина Лазебна
Фото: Віталій Головін /Mind.UA

Обов’язкова накопичувальна пенсійна система у 2021 році навряд чи запуститься. Таку думку у своєму інтерв'ю Mind висловила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

«У Раді давно обговорюють законопроєкт №2683 (про накопичувальну систему, що набирає чинності з 2021 року). Там є дворічний період підготовки до створення інституції. Але я не вірю у підготовчі періоди: за цей час все може змінитися», – сказала Лазебна.

Лазебна вважає, що питання не в тому, аби створити лише обов’язкову накопичувальну систему. Мова про баланс двох систем, що знівелює ризики. Накопичувальна система незалежна від демографії, але піддається фінансовим ризикам, солідарна – навпаки, тому найстійкіші у світі пенсійні системи, які мають обидві ці складові.

«Ми пропонуємо зробити light-варіант: почати роботу раніше, ніж у 2023 році, з невеликих внесків – 2% працівник на власний рахунок, 2% роботодавець на рахунок працівника. Не створювати нові монопольні інституції, а зробити на тих, що вже діють. Посилити регулювання цього ринку, захист і контроль активів. Накопичувальна система має бути прозора та надійна», – зазначила міністерка.

Раніше повідомлялося, що законопроєкт про накопичувальну професійну пенсійну систему з 2021 року передбачає три професійних пенсійних програми в залежності від умов праці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті