Не знаю, яка зарплата гідна посади міністра – Лазебна
На її думку, у чиновників не має бути захмарних зарплат

Міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю виданню Mind сказала, що не знає, яка зарплата має бути в міністрів. Проте вона переконана, що заробітна плата не повинна бути захмарна.
«Не знаю, яка зарплата гідна посади міністра: цю працю слід вимірювати ефективністю дій, відповідальністю. Та в період, коли країна у кризі, й ми не знаємо, як підняти прожитковий мінімум до реального рівня, у чиновників не має бути захмарних зарплат. Зарплати повинні зростати так, щоб і міністри, і звичайні люди були задоволені», – повідомила міністерка.
Лазебна також згадала, що у 2000 році її зарплатня складала 150 грн. Причому курс долара на той час у середньому сягав 5,4 грн за долар.
У січні цього року після того, як уряд оприлюднив зарплати міністрів, ексміністерка освіти Ганна Новосад, міністр юстиції Денис Малюська, ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов і ексміністр закордонних справ Вадим Пристайко називали зарплати міністрів малими чи неконкурентними. Схожу думку просував ексочільник уряду Олексій Гончарук, коли коментував скандал, що розгорівся у ЗМІ та соцмережах щодо зависоких виплат урядовцям та деяким керівникам державних підприємств.
«Держслужбовці всіх рівнів мають отримувати гідну зарплату, щоб у них не було спокуси зловживати своїм службовим становищем, окрім цього вони мають завжди пам’ятати про невідворотність покарання за посадові зловживання – тільки так влада буде працювати ефективно», – запевняв ексурядовець.
Натомість його наступник Денис Шмигаль повідомляв, що всі міністри відмовилися від своїх премій до кінця 2020 року. За його словами, поки що у міністрів лишається тільки заробітна плата, яка не має перевищувати п'ять середніх зарплат по Україні, також лишаються визначені законом надбавки. Зокрема, надбавка за інтенсивність не може перевищувати 30%. Прем'єр зазначив, що після закінчення цього періоду уряд «у суспільній дискусії» вирішить, чи «заслужили міністри й політики на преміювання».
«Це політичне рішення, але воно важливе – міністри відмовились від своїх премій до кінця року і прийняли рішення, що питання премій міністрів на політичних посадах буде розглядатись за результатами роботи за рік», – зазначав Шмигаль.
Щобільше, на засіданні 29 квітня Кабінет міністрів України обмежив заробітну плату членам наглядових рад державних компаній і держустанов, а також керівникам і членам виконавчих органів. Таким чином зарплата чиновників не повинна перевищувати 47 тисяч гривень. Ця зарплата буде встановлена до закінчення місяця, в якому скасовується карантин.
Однак згодом Володимир Зеленський подав до Ради законопроєкт, який скасовує ці обмеження. Щоправда, 13 липня стало відомо про те, що президент відкликав з Верховної Ради законопроєкт №3708, який передбачає скасування обмеження зарплат чиновників на період карантину у 47 тисяч гривень.
Нагадаємо, уряд за завданням президента визначив графік підвищення мінімальної заробітної плати в Україні. 15 липня Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я і виділив кошти на підвищення заробітної плати медичних працівників з 1 вересня 2020 року. Підвищення відбудеться як для лікарів, так і для середнього та молодшого медичного персоналу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].