Не знаю, яка зарплата гідна посади міністра – Лазебна

Не знаю, яка зарплата гідна посади міністра – Лазебна

На її думку, у чиновників не має бути захмарних зарплат

Не знаю, яка зарплата гідна посади міністра – Лазебна

Міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю виданню Mind сказала, що не знає, яка зарплата має бути в міністрів. Проте вона переконана, що заробітна плата не повинна бути захмарна.

«Не знаю, яка зарплата гідна посади міністра: цю працю слід вимірювати ефективністю дій, відповідальністю. Та в період, коли країна у кризі, й ми не знаємо, як підняти прожитковий мінімум до реального рівня, у чиновників не має бути захмарних зарплат. Зарплати повинні зростати так, щоб і міністри, і звичайні люди були задоволені», – повідомила міністерка.

Лазебна також згадала, що у 2000 році її зарплатня складала 150 грн. Причому курс долара на той час у середньому сягав 5,4 грн за долар. 

У січні цього року після того, як уряд оприлюднив зарплати міністрів, ексміністерка освіти Ганна Новосад, міністр юстиції Денис Малюська, ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов і ексміністр закордонних справ Вадим Пристайко називали зарплати міністрів малими чи неконкурентними. Схожу думку просував ексочільник уряду Олексій Гончарук, коли коментував скандал, що розгорівся у ЗМІ та соцмережах щодо зависоких виплат урядовцям та деяким керівникам державних підприємств.

«Держслужбовці всіх рівнів мають отримувати гідну зарплату, щоб у них не було спокуси зловживати своїм службовим становищем, окрім цього вони мають завжди пам’ятати про невідворотність покарання за посадові зловживання – тільки так влада буде працювати ефективно», – запевняв ексурядовець.

Натомість його наступник Денис Шмигаль повідомляв, що всі міністри відмовилися від своїх премій до кінця 2020 року. За його словами, поки що у міністрів лишається тільки заробітна плата, яка не має перевищувати п'ять середніх зарплат по Україні, також лишаються визначені законом надбавки. Зокрема, надбавка за інтенсивність не може перевищувати 30%.  Прем'єр зазначив, що після закінчення цього періоду уряд «у суспільній дискусії» вирішить, чи «заслужили міністри й політики на преміювання». 

«Це політичне рішення, але воно важливе – міністри відмовились від своїх премій до кінця року і прийняли рішення, що питання премій міністрів на політичних посадах буде розглядатись за результатами роботи за рік», – зазначав Шмигаль.

Щобільше, на засіданні 29 квітня Кабінет міністрів України обмежив заробітну плату членам наглядових рад державних компаній і держустанов, а також керівникам і членам виконавчих органів. Таким чином зарплата чиновників не повинна перевищувати 47 тисяч гривень. Ця зарплата буде встановлена до закінчення місяця, в якому скасовується карантин.

Однак згодом Володимир Зеленський подав до Ради законопроєкт, який скасовує ці обмеження. Щоправда, 13 липня стало відомо про те, що президент відкликав з Верховної Ради законопроєкт №3708, який передбачає скасування обмеження зарплат чиновників на період карантину у 47 тисяч гривень.

Нагадаємо, уряд за завданням президента визначив графік підвищення мінімальної заробітної плати в Україні. 15 липня Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я і виділив кошти на підвищення заробітної плати медичних працівників з 1 вересня 2020 року. Підвищення відбудеться як для лікарів, так і для середнього та молодшого медичного персоналу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло