Британія звинуватила Росію у втручанні у вибори 2019 року і викраденні урядових документів
Уряд країни погрожує санкціями у відповідь проти причених до атаки осіб

Росія намагалася втрутитися у британські парламентські вибори 2019 року через інтернет і ініціювала витік урядових документів. Про це йдеться в заяві на сайті парламенту Великобританії.
«Ми залишаємо за собою право реагувати на дії Росії відповідними заходами в майбутньому», – йдеться в заяві, підписаній главою британського МЗС Домініка Рааба.
«Сьогодні я інформую Парламент про поточне розслідуванні витоку документів Угоди про вільну торгівлю між Великобританією і США напередодні загальних виборів у 2019 році. Голова Комітету з розвідки і безпеки був проінформований про деталі цього інциденту.
(…) Під час загальних виборів 2019 року було створено міжвідомчу групу із забезпечення безпеки виборів, щоб координувати реакцію на загрози та ризики, пов'язані з виборами.
На основі всебічного аналізу уряд прийшов до висновку, що майже напевно російські суб'єкти прагнули втрутитися в Парламентські вибори 2019 року за допомогою розповсюдження в мережі незаконно отриманих урядових документів», – повідомляється в заяві МЗС.
При цьому зазначається, що конфіденційні урядові документи, які стосуються Угоди про вільну торгівлю між Великобританією і США, були незаконно викрадені і поширені в інтернеті через соціальну платформу Reddit. Після того, як вони не привернули уваги, були зроблені подальші спроби просунути незаконно отримані матеріали в інтернеті напередодні парламентських виборів.
«Хоч у нас і немає свідчень широкомасштабної російської кампанії по втручанню в Парламентські вибори, будь-яка спроба втрутитися в наші демократичні процеси є абсолютно неприйнятною», – зазначив Домінік Рааб.
Подробиць він уникнув, вказавши, що ведеться кримінальне розслідування цієї справи.
«Уряд залишає за собою право вжити заходів у відповідь в майбутньому», – наголосив міністр.
«Ми повністю підтримуємо недавні дії, вжиті нашими німецькими партнерами, які викрили Росію у зламі серверів свого парламенту в 2015 році, а також їх намір діяти відповідно до режиму кібер-санкцій. Уряд Великобританії заклав законодавчий акт для нашого власного режиму кібер-санкцій 17 червня», – повідомляється в заяві.
Нагадаємо, цього ж дня Британія, США й Канада звинуватили Росію в спробі вкрасти дані щодо вакцини від COVID-19.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].