З «Укренерго» не погоджували будівництво чергової вітрової електростанції в Запорізькій області

З «Укренерго» не погоджували будівництво чергової вітрової електростанції в Запорізькій області

Оператор системи передачі має право не підключати нові потужності

З «Укренерго» не погоджували будівництво чергової вітрової електростанції в Запорізькій області
фото: slovoidilo.ua

Оператор системи передачі «Укренерго» не погоджував проєкт будівництва найбільшої в Європі вітрової електростанції, яку планують збудувати норвезька NBT AS та китайська China Electric Power Equipment and Technology Co в Запорізькій області. Про це НЕК «Укренерго» повідомив Mind.ua, відповідаючи на запитання щодо профіцитів базової генерації електроенергії в цьому регіоні.

Раніше повідомлялося, що у 2019 році компанія NBT придбала проєкт будівництва вітроелектростанції загальною потужністю 792,5 МВт на території Якимівської та Кирилівської територіальних громад в Запорізької області (проєкт «Зофія»). Загальна сума інвестиції планується в розмірі 1,2 млрд євро. Після завершення будівництва проєкт стане найбільшою в Європі береговою вітровою електростанцією.

Як відомо, велика кількість базової потужності в регіоні створює проблеми для оператора системи передачі. Нагадаємо, що в Запорізькій області вже працює найбільша в Європі АЕС.  Щорічно станція генерує близько 40 млрд кВт-год електроенергії, що становить п'яту частину загальнорічного виробництва електроенергії в державі й половину її виробництва на українських атомних станціях.

Крім того, в Запорізькій області компанії GЕ Renewable Energy (GЕ) і EuroCape Ukraine LLC планують ввести в експлуатацію у четвертому кварталі 2020 року першу чергу ВЕС, яка буде генерувати більше 330 тис МВт-год електроенергії на рік.

Раніше «Укренерго» обговорювало намір ввести додаткові зобов’язання для інвесторів у ВДЕ щодо будівництва маневрових потужностей.
Нагадаємо, постановою НКРЕКП №1070 від 3 червня 2020 року НЕК «Укренерго» отримала дозвіл обмежувати видачу дозволів на приєднання до мереж генеруючих потужностей, в разі якщо вони створюватимуть загрозу операційній безпеці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті