Кирило Шевченко назвав способи сприяння розвитку кредитування
НБУ продовжить зниження облікової ставки

Новий очільник Національного банку України (НБУ) Кирило Шевченко назвав основні способи сприяння розвитку кредитування. Про це він повідомив під час свого виступу на офіційному представленні команді НБУ.
Шевченко наголосив на необхідності зменшення частки проблемних кредитів.
«НБУ має допомогти збалансувати портфелі банків. З одного боку, необхідно посилити роботу зі зниження частки проблемних кредитів у банківській системі та покращення якості кредитних портфелів банків. З іншого боку – обмежити використання довгострокових цінних паперів, які банки купують, використовуючи вільну ліквідність, замість кредитування підприємств», – зазначив він.
Також голова НБУ додав, що вони продовжать зниження облікової ставки, щоб кредит став більш доступним для споживача.
До того ж він звернув увагу на політику Національного банку під час кризи. На його думку, необхідно переглянути питання ефективності кредитних канікул.
«Ми можемо зробити дуже багато для того, щоб у цей непростий період коронакризи знизити тиск на банки. Наприклад, необхідно переглянути питання ефективності кредитних канікул. Адже в умовах збільшення неплатежів за кредитами в банків зв’язані руки в частині більш активної видачі доступних кредитів», – запевнив Шевченко.
Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) від 10 липня 2020 року надав семи банкам рефінансування терміном до п'яти років на загальну суму 5,11 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].