Україна і Швейцарія підписали низку двосторонніх документів
Це відбулося у рамках державного візиту президента Швейцарської Конфедерації Симонетти Соммаруги в Київ

У рамках державного візиту президента Швейцарської Конфедерації Симонетти Соммаруги в Києві у вівторок підписано низку українсько-швейцарських двосторонніх документів. Про це повідомляється на сайті Президента України.
Президент України Володимир Зеленський і Симонетта Соммаруга підписали Меморандум про партнерство між Україною та Швейцарською Конфедерацією щодо виконання швейцарської програми співпраці на 2020-2023 роки в Україні. Йдеться про взаємодію з питань імплементації проєктів технічної та гуманітарної допомоги.
Також документ визначає основні напрямки подальшого розвитку відносин двох країн, взаємодія з широкого кола питань порядку денного міжнародних форумів.
Крім того, сторони підтверджують готовність проводити щорічні консультації з метою оцінки прогресу у виконанні досягнутих домовленостей і обміну думками з актуальних питань міжнародних відносин.
Президенти також поставили підписи під Меморандумом про взаєморозуміння між Україною та Швейцарською Конфедерацією щодо підготовки та змісту Конференції щодо реформ в Україні 2022 року. Документ визначає основні напрямки та часові межі підготовки до проведення V Конференції щодо реформ в Україні у Швейцарській Конфедерації.
У присутності президентів глава Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко, голова Державної міграційної служби Максим Соколюк і посол Швейцарії в Україні Клод Вільд підписали Імплементаційний протокол до Угоди між Україною та Швейцарією про реадмісію від 7 червня 2017 року.
З початком застосування Угоди про реадмісію також почнеться імплементація положень Угоди між Кабінетом міністрів України та Швейцарською Федеральною Радою про спрощення оформлення віз від 7 червня 2017 року, яке регламентує умови і порядок спрощеного оформлення для громадян України віз, зокрема багаторазових, розширює категорії українських громадян, які користуються візовими спрощеннями, а також обумовлює скасування візових зборів за оформлення віз для певних категорій громадян України.
Також генпрокурор України Ірина Венедиктова, директор НАБУ Артем Ситник і Посол Швейцарської Конфедерації в Україні Клод Вільд підписали Меморандум про взаєморозуміння між Офісом генерального прокурора і Національним антикорупційним бюро України та Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва – з іншого боку – по впровадженню проєкту «Повернення активів і добропорядність державного сектора в Україні» (фаза 1).
Документ закладає основу реалізації проєкту технічної допомоги по лінії Програми співробітництва з Україною на 2020-2023 роки, загальною метою якого є запобігання корупції та сприяння систематичному та ефективному поверненню викрадених активів, які можуть бути інвестовані з метою розвитку, шляхом підвищення якості та ефективності правоохоронної системи України.
Основною метою проєкту є підвищення ефективності застосування Офісом генпрокурора і НАБУ відповідних інструментів, методів для розслідування і кримінального переслідування кримінальних корупційних правопорушень, а також інших злочинів, скоєних у фінансовій сфері.
Раніше повідомлялося, що у рамках візиту Президента Швейцарії до України також планується її спільна с Зеленським спільна робоча поїздка на Донбас.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].