Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
Продажі медичних масок зросли з $800 млн до $166 млрд і найбільше забруднюють довкілля – ООН

Продажі медичних масок зросли з $800 млн до $166 млрд і найбільше забруднюють довкілля – ООН

У світі спостерігається бум на одноразові товари

Продажі медичних масок зросли з $800 млн до $166 млрд і найбільше забруднюють довкілля – ООН
фото pixabay.com

Пандемія коронавірусу призвела до різкого підвищення пластикових викидів по всьому світу, повідомляє прес-служба ООН.

Хоча внаслідок глобальних обмежень і карантину викиди парникових газів скоротилися на 5%, збільшення одноразового сміття згубно діє на навколишнє середовище, куди потрапляють тонни таких відходів, як маски для обличчя, рукавички, дезінфікуючі засоби для рук і упаковки від харчових продуктів.

«Пластикове забруднення вже було однією з найбільших загроз для планети до спалаху коронавірусу, – сказала Памела Кок-Гамільтон, директор ЮНКТАД з міжнародної торгівлі. – Раптовий бум щоденного використання одноразових продуктів погіршує ситуацію».

Згідно з даними Grand View Research, глобальні продажі одних тільки одноразових масок для обличчя стрімко ростуть з $800 млн в 2019 році до $166 млрд в 2020 році.

Але це тільки частина проблеми. Карантин призвів до зростання онлайн-замовлень і збільшення потоку продуктів, які щодня доставляються по домівках – загорнуті в безліч упаковок.

Наприклад, під час 8-тижневого блокування в Сінгапурі 5,7 млн жителів острова-міста викинули додатково 1 470 тонн пластикових відходів тільки з упаковки на винос і доставки їжі, згідно з опитуванням, проведеним The Los Angeles Times.

У зв’язку з цим в ООН закликали уряди країн відмовлятися від використання пластику або переходити на нетоксичні й біорозкладні замінники, такі як скло, кераміка, природні волокна, папір, картон, натуральний каучук. Це також буде сприяти створенню нових робочих місць.

«Оскільки країни, що розвиваються, є основними постачальниками багатьох замінників пластмаси, ріст глобального попиту може створити для них нові, більш екологічні торгові та інвестиційні можливості», – йдеться в повідомленні ООН.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті