Захворіло у світі
139,802,581
Померло у світі
3,002,159
Вилікувалось у світі
118,827,636
Захворіло в Україні
1,921,244
Померло в Україні
39,096
Вилікувалось в Україні
1,465,820
«Укртелеком» пропонує державі інвестувати в створення інтернет-покриття в селах

«Укртелеком» пропонує державі інвестувати в створення інтернет-покриття в селах

«Укртелеком» готовий інвестувати 1,6 млрд грн, при цьому інвестиції з боку держави мають становити 1,4 млрд грн

«Укртелеком» пропонує державі інвестувати в створення інтернет-покриття в селах
Фото: pixabay

Компанія «Укртелеком» пропонує Міністерству цифрової трансформації досягти цільового показника 95% охоплення сільського населення оптичним інтернетом у два етапи. Про це повідомили в «Укртелекомі» агентству «Інтерфакс-Україна».

На першому етапі протягом 2-2,5 року пропонується забезпечити інтернет-доступ до 3 900 населених пунктів, середній розмір яких становить 200 домогосподарств, побудувавши 23 000 км оптичних магістралей до населених пунктів і 26 000 км розподільчої мережі.

«Результатом буде досягнення 85% охоплення інтернетом сільського населення, а також підключення навчальних, медичних та адміністративних установ у цих населених пунктах. Для реалізації першого етапу «Укртелеком» готовий інвестувати 1,6 млрд грн, при цьому інвестиції з боку держави мають становити 1,4 млрд грн. Такий підхід відповідає постійній європейській практиці державно-приватного партнерства», – зазначають у компанії.

Другий етап, за планом «Укртелекому», передбачає підключення невеликих віддалених сіл з урахуванням оптичної інфраструктури, побудованої на першому етапі.

«Укртелеком» у прозорому державно-приватному партнерстві готовий задовольнити запит держави на розвиток оптичного інтернету в селах. Державне фінансування розміром 5,46 млрд грн, запропоноване Мінцифри, ми вважаємо достатнім для підключення установ соціальної інфраструктури. Зі свого боку «Укртелеком» також готовий вкладати значні додаткові інвестиції, необхідні для забезпечення 95% сільського населення можливістю підключення до високошвидкісного інтернету», – описав перспективу співпраці директор «Укртелекому» Юрій Курмаз.

Нагадаємо, Мінцифри хоче забезпечити можливість підключення до 100 Мбіт/с для 95% сільського населення.

Державі необхідно найближчим часом виділити близько 5,5 млрд грн на підключення установ соціальної інфраструктури до мережі інтернет, свідчать результати дослідження Міністерства цифрової трансформації України, оприлюднені під час його презентації в Києві в четвер. 

За інформацією Мінцифри, 9 703 заклади дошкільної освіти, Інклюзивно-ресурсних центрів та ПТУ, а також 646 лікарень, 7 517 поліклінік та ФАПів, 542 ЦНАПи, 3 331 заклад Мінсоцполітики та понад 30 000 закладів культури та спорту не мають доступу до високошвидкісного інтернету.

«Останнім часом, коли діти навчались дистанційно, виявилася велика проблема, коли немає оптичного інтернету – як у школі, звідки вчителі можуть здійснювати навчання учнів, так і в самому населеному пункті, де діти не мають можливості користуватись такою послугою. Сьогодні у нас понад 6 000 шкіл, які не мають оптичного підключення – і це 39% від загальної кількості шкіл», – зазначив керівник експертної групи з розвитку фіксованого швидкосмугового інтернету Андрій Набок.

Як повідомлялося раніше, «Укртелеком» за I півріччя на 7% збільшив доходи від інтернет-послуг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті