Захворіло у світі
61,707,636
Померло у світі
1,443,673
Вилікувалось у світі
39,491,151
Захворіло в Україні
709,701
Померло в Україні
12,093
Вилікувалось в Україні
335,135
На ринку знову надлишок нафти, ціни на неї пішли вниз

На ринку знову надлишок нафти, ціни на неї пішли вниз

ОПЕК доведеться подумати про подальше скорочення виробництва або змиритися зі зниженням цін

На ринку знову надлишок нафти, ціни на неї пішли вниз
фото Shutterstock

Зростання видобутку нафти з боку ОПЕК і США в поєднанні зі сповільненням економіки і зменшенням попиту на нафту призвели до того, що структура ф'ючерсного ринку знову стала вказувати на профіцит. Останнього разу така ситуація спостерігалася під час обвалу ринку в квітні і травні на тлі пандемії коронавірусу, пише Reuters.

Такий розвиток подій створює проблеми для ОПЕК, яка сподівалася, що попит відновиться швидше після рекордного скорочення видобутку. Групі доведеться подумати про подальше скорочення виробництва або змиритися зі зниженням цін на нафту.

Профіцитна структура ринку – коли далекі контракти дорожчі за ближні, також є перевагою для трейдерів, оскільки вони можуть зберігати нафту в надії перепродати її пізніше з прибутком. Royal Dutch Shell, Total, Eni і Equinor за останній тиждень повідомили про різке зростання прибутку від торгових операцій.

Вересневі ф'ючерси на Brent в останній тиждень торгувалися на $2 за барель дешевше в порівнянні з ф'ючерсами з поставкою в березні 2021 року – це найбільша знижка з травня, коли світовий попит на нафту знизився на третину через обмежувальних заходів для стримування пандемії коронавируса.

Така структура відома як контанго і зазвичай вказує на надлишок нафти, зазначає видання.

Ринок знову перейде в стан міні-перенасичення, а розворот назад в бік дефіциту відбудеться не раніше грудня 2020 року, зазначають експерти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті