Захворіло у світі
58,696,029
Померло у світі
1,388,724
Вилікувалось у світі
37,512,163
Захворіло в Україні
635,689
Померло в Україні
11,075
Вилікувалось в Україні
291,060
Нафтогаз залучив 51,9 млн євро у розвиток газовидобування і енергоефективності

Нафтогаз залучив 51,9 млн євро у розвиток газовидобування і енергоефективності

Кредит надається двома траншами – по 36,4 млн євро і 15,45 млн євро

Нафтогаз залучив 51,9 млн євро у розвиток газовидобування і енергоефективності
Фото: naftogaz

Група Нафтогаз та Міністерство фінансів України уклали кредитну угоду з найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україну – Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). АТ «Укргазвидобування», що є частиною Групи Нафтогаз, отримає від ЄБРР 51,9 млн євро для заходів зі зменшення залежності України від імпортних енергоресурсів. Про це повідомляється на сайті компанії. 

«Підписання угоди з ЄБРР – черговий крок до зміцнення країни та свідчення успішності корпоративної реформи Нафтогазу. Ми відкриті та ефективні, тому нам довіряють міжнародні партнери. Така співпраця – це потужний сигнал для інших іноземних інвесторів, що навіть у складні часи в Україну можна і потрібно інвестувати», – сказав Андрій Коболєв, голова правління НАК «Нафтогаз України».

Нафтогаз спільно з Міністерством фінансів України узгодив умови кредитної угоди, які є максимально вигідними для усіх сторін.

«Ми вдячні нашим партнерам з ЄБРР за послідовну підтримку України на шляху до модернізації інфраструктури та підвищення ефективності роботи наших виробництв. Проєкт, який ми сьогодні запускаємо, надає одночасно кошти, які дозволять інтенсифікувати видобуток природного газу та сприяння підвищенню енергетичної незалежності України», – сказав міністр фінансів Сергій Марченко.

Залучені кошти Укргазвидобування спрямує на оновлення свого парку верстатів з капітального ремонту газових свердловин (КРС) для робіт на глибинах понад 5 км та впровадження енергоефективної технології зі зменшення споживання енергоресурсів на Локачинському промислі (Волинська область).

«Наше основне завдання – наближення енергонезалежності країни. Додаткові верстати КРС підвищать ефективність та результативність нашої роботи на виснажених родовищах. Нова техніка дасть змогу виконувати складні роботи на значних глибинах і, відповідно, підтримувати видобуток і нарощувати запаси вуглеводнів. А проєкт з енергоефективності дозволить ефективно використовувати енергію видобутих вуглеводнів та зменшити негативний вплив на довкілля, що також є одним із наших пріоритетів», – розповіла Олена Кобець, генеральний директор АТ «Укргазвидобування».

Кредит надається двома траншами – по 36,4 млн євро і 15,45 млн євро. Термін погашення першого траншу складає 9 років, другого – 15 років. Ефективна відсоткова ставка становить приблизно 2,5% річних (за поточної ситуації на міжнародному міжбанківському ринку).

Кредит буде гарантований державою Україна. Вартість державної гарантії складає 1% від суми вибраного та непогашеного кредиту.

Закупівлі за обома проєктами здійснюватимуться на тендерній платформі ЄБРР, відповідно до Закону України про публічні закупівлі  та принципів і правил закупівель банку для проєктів у державному секторі.

Як повідомлялося раніше, «Нафтогаз» оприлюднив умови продажу газу для постачальників домогосподарств.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті