Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
ОПЕК+ перейшла до послаблення обмежень нафтодобування

ОПЕК+ перейшла до послаблення обмежень нафтодобування

Експерти вважають, що це може мати негативні наслідки, оскільки «найгірше для попиту на світовому ринку нафти ще не позаду»

ОПЕК+ перейшла до послаблення обмежень нафтодобування
фото www.flickr.com/photos/49602429@N02/4552881258

ОПЕК + з 1 серпня перейшла до другого етапу угоди про скорочення видобутку, який полягає в ослабленні обмежень з безпрецедентних 9,7 млн мільйона барелів на добу до 7,7 млн.  

Як повідомляє OilExp, низка експертів попереджає, що на тлі нових спалахів COVID-19 в світі подібний крок з боку ОПЕК + може виявитися вкрай ризиковим.

«Експеримент ОПЕК + по збільшенню видобутку з серпня може мати неприємні наслідки, оскільки найгірше для попиту на світовому ринку нафти ще не позаду. Він знову перейде в стан міні-надлишку і дефіциту пропозиції на ньому не буде до грудня», – вважають експерти Rystad Energy.

Втім, фактичні домовленості альянсу припускають, що за рахунок «боргів» щодо скорочення видобутку нафти країн, які недовиконували угоду ОПЕК + раніше і тих, хто зобов'язався все компенсувати в липні-вересні реальне скорочення в серпні буде вище цільового. Так, міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдель Азіз бен Сальман оцінював, що з урахуванням «двієчників» обмеження ОПЕК + в серпні-вересні можуть скласти до 8,3 млн барелів на добу.

До числа «двієчників» потрапили Нігерія, Ірак, Ангола, Казахстан і ряд невеликих виробників нафти. При збереженні високої дисципліни ОПЕК +, а також виконання «двієчниками» своїх обіцянок такий розклад може створити певний буфер для ринку, повного невизначеностей.

Як повідомлялось, у квітні країни ОПЕК, Росія та інші нафтовидобувні держави домовились знизити видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу в травні-червні. В межах найбільшої угоди про зниження видобутку в історії країни планують скорочувати виробництво протягом двох років – до квітня 2022 року. Країни, що входять до «Великої двадцятки», також стануть частиною угоди, що разом з ОПЕК + дозволить прибрати з ринку близько 20 млн барелів на добу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті