Зеленський та Лукашенко обговорили екстрадицію «вагнерівців» з Білорусі
Також сторони приділили увагу питанням підготовки до Третього форуму регіонів України та Білорусі восени

Президент України Володимир Зеленський детально обговорив із президентом Білорусі Олександр Лукашенком питання, пов'язані з затриманням на території Білорусі наприкінці липня групи осіб, яка належить до приватної військової компанії Вагнера, повідомляється на офіційному сайті глави держави.
Під час телефонної розмови Зеленський висловив переконання, що причетним до дій незаконних формувань на Донбасі не вдасться уникнути справедливого покарання.
«Сподіваюся, що всі підозрювані в терористичній діяльності на території України будуть нам передані для притягнення до кримінальної відповідальності згідно з чинними міжнародно-правовими документами», – сказав він.
Глави держав наголосили на важливості подальшої ефективної взаємодії компетентних органів України та Білорусі, зокрема в контексті передання Україні осіб, підозрюваних у терористичній діяльності на території нашої держави.
Крім того, сторони приділили увагу питанням підготовки до Третього форуму регіонів України та Білорусі восени поточного року.
Зеленський висловив особисту вдячність Лукашенку за надану в липні гуманітарну допомогу населенню західних регіонів України, постраждалих від паводків.
«Цей жест справжньої дружби Білорусі вкотре наголошує на цінності партнерства між нашими країнами», – зазначив глава держави.
Також президенти обговорили ситуацію з поширенням і подоланням наслідків коронавірусної інфекції COVID-19 на території обох держав.
Як повідомлялося, співробітники правоохоронних органів Білорусі затримали 29 серпня вночі під Мінськом 32 бойовиків іноземної приватної військової компанії «Вагнер», ще одну людину було затримано на півдні країни.
30 липня Служба безпеки України заявила, що ініціюватиме питання екстрадиції затриманих у Білорусі бойовиків. 31 липня МЗС Білорусі передало Україні список затриманих і звернулося з проханням передати зазначений документ компетентним органам України.
Офіс генпрокурора повідомив, що 28 особам, з яких дев'ятеро громадян України, оголошено про підозру за фактом участі в терористичній організації (ст.258-3 КК України). Як пояснили агентству в Офісі генпрокурора, Україна проситиме про видачу 28 затриманих, яким висунуто підозри.
«Отже, українська сторона висловила намір вимагати видачі цих осіб Україні для притягнення до кримінальної відповідальності за злочини, пов'язані з незаконною участю в збройному конфлікті на Донбасі», – додали в Офісі генпрокурора.
30 липня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія не визнає затриманих у Білорусі громадянами України. На прохання прокоментувати, якою буде реакція російської сторони в разі можливої екстрадиції затриманих в Україну, оскільки половина обвинувачуваних є громадянами цієї країни, Пєсков сказав: «Ми не визнаємо українського громадянства. Вони громадяни Росії».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].