Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
У Telegram у вільному доступі опинились дані про майже 7000 військових – Офіс омбудсмена

У Telegram у вільному доступі опинились дані про майже 7000 військових – Офіс омбудсмена

В чат-боті виявлено табличний файл з персональними даними, такими як ПІБ та номери військових частин

У Telegram у вільному доступі опинились дані про майже 7000 військових – Офіс омбудсмена
фото www.flickr.com/photos/jessaerons/43684010395

 У липні цього року Офіс омбудсмена виявив чат-бот в месенджері Telegram, в якому оприлюднено табличний файл з персональними даними (ПІБ, номерами військових частин, стверджувальними датами самовільного залишення військових частин). Як повідомляє пресслужба, департаменту, загалом список містить дані щодо 6 907 військовослужбовців.

«З метою оперативного припинення незаконного поширення персональних даних громадян України, що в умовах військової агресії з боку Російської Федерації також може завдати істотної шкоди обороноздатності держави, Секретаріатом Уповноваженого було направлено листи на адресу Служби безпеки України та Національної поліції України з метою вжиття відповідними органами заходів реагування в межах їхньої компетенції», – йдеться у повідомленні .

Зокрема було наголошено на необхідності невідкладного блокування Telegram-бота, який станом на сьогодні продовжує поширювати зазначений файл з персональними даними.

В Офісі омбудсмена розповіли, що шостого серпня Головний підрозділ дізнання Солом’янського управління поліції Головного управління Національної поліції України у м. Києві за вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за частиною першою статті 182 Кримінального кодексу України (Порушення недоторканності приватного життя).

Санкція зазначеної статті за порушення недоторканності приватного життя передбачає покарання у вигляді штрафу в розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

Нагадаємо: днями стало відомо, що компанія Telegram готується до продажу, який можливо, буде частковим. Потенційним покупцем, за даними джерел, може виступити російська Mail.ru.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті