Чистий прибуток Saudi Aramco обвалився на 73%

Чистий прибуток Saudi Aramco обвалився на 73%

В компанії не втрачають оптимізму і сподіваються на відновлення попиту на нафту

Чистий прибуток Saudi Aramco обвалився на 73%
Фото: сайт компанії

Чистий прибуток державного нафтового гіганта Saudi Aramco у ІІ кварталі цього року впав на 73%, оскільки падіння попиту і цін на енергоносії через коронакризу вдарили по продажам найбільшого в світі експортера нафти.

Як повідомляє Reuters, незважаючи на це компанія продовжує планувати виплату дивідендів в розмірі $75 млрд в цьому році, і генеральний директор Амін Насер заявив, що світовий попит на нафту відновлюється.

У II кварталі 2020 року, як відомо, всі великі нафтові компанії постраждали через обмеження на поїздки через COVID-19, що призвело до зниження споживання нафти і падіння цін до рівнів, небачених майже два десятиліття.

Насер сказав журналістам, що він бачить часткове відновлення на ринку енергоносіїв і зростання попиту по мірі того, як економіка поступово відкривається після ослаблення карантинних заходів, впроваджених у зв’язку з коронавірусною хворобою.

«Подивіться на Китай: попит на бензин і дизельне паливо там майже на рівні, який існував до COVID 19. Ми бачимо, що Азія набирає обертів і інші ринки також, – сказав він. – По мірі того, як країни ослаблюють ізоляцію, ми очікуємо, що попит буде рости».

Aramco повідомила про падіння чистого прибутку в другому кварталі на 73,4%, що є більш різким падінням, ніж прогнозували аналітики, і заявила, що очікує, що капітальні витрати на 2020 рік будуть на нижньому рівні в діапазоні від $25 до $30 млрд.

Чистий прибуток впав до 24,6 млрд ріалів ($6,57 млрд) за квартал по 30 червня з 92,6 млрд ріалів роком раніше.

«Показники Aramco хороші в порівнянні з іншими світовими аналогами, – сказав Мазен аль-Судаїрі, керівник відділу досліджень Al Rajhi Capital. – Це був найгірший квартал в сучасній історії нафтової промисловості, і збереження в ньому хороших показників вказує на дуже позитивні перспективи».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті