Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Німецький партнер «Газпрому» не виключає зупинку будівництва «Північного потоку – 2»

Німецький партнер «Газпрому» не виключає зупинку будівництва «Північного потоку – 2»

По мірі посилення санкцій з боку США, впевненість у проекті згасає

Німецький партнер «Газпрому» не виключає зупинку будівництва «Північного потоку – 2»
фото Shutterstock

Посилення санкцій США проти російського газопроводу «Північний потік – 2» збільшує ймовірність того, що проект буде відкладений, або не буде завершений взагалі. Про це йдеться в звіті німецької компанії Uniper, одного з фінансових партнерів російської енергетичної корпорації «Газпром» за проєктом.

«По мірі того, як США активізують свої зусилля по цільовим санкціям проти проекту «Північний потік – 2», ймовірність затримки або навіть припинення будівництва трубопроводу зростає», – йдеться в звіті.

В Uniper додаи, що наразі активно відстежують ситуацію і вживають всіх необхідних заходів для забезпечення дотримання діючих норм.

«Північний потік – 2» працює над пом'якшенням наслідків призупинених зараз робіт з укладання труб і доведенням проекту до його завершення, відзначають представники Uniper. Завершення будівництва газопроводу з Росії до Європи користується політичної підтримкою з боку урядів декількох країн, а також Європейського Союзу, йдеться у звіті.

В документі також вказано, що у випадку, якщо проект все ж не буде завершено, Uniper, ймовірно, доведеться списати кредит, наданий компанії-оператору газопровода Nord Stream 2, і втратити очікуваний процентний дохід.

Нагадаємо: глава Міністерства закордонних справ ФРН Хайко Маас заявив, що Німеччина виступає проти американських санкцій щодо російського газопроводу «Північний потік – 2». За його словами, Європа самостійно вирішуватиме у кого їй купувати енергоносії.

Днями  посол ЄС в Росії Маркус Едерер заявив, що Європейський союз взявся за створенням механізму, який зробить його більш стійким до можливих санкцій інших країн, зокрема США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті