Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Помпео назвав протистояння США й Китаю значно складнішим, ніж із СРСР

Помпео назвав протистояння США й Китаю значно складнішим, ніж із СРСР

Ситуацію ускладнює те, що Китай використовує економічну потужність для поширення свого впливу

Помпео назвав протистояння США й Китаю значно складнішим, ніж із СРСР
фото DR

Економічна могутність Китаю робить його в деяких відношеннях більш складним супротивником, ніж був Радянський Союз під час «холодної війни», заявив у середу держсекретар США Майк Помпео в ході візиту в Чеську Республіку. Про це пише Голос Америки.

Помпео закликав країни Європи об'єднатися проти Комуністичної партії Китаю (КПК), яка, за його словами, використовує свою економічну потужність для поширення впливу в усьому світі.

«Те, що відбувається зараз, – це не «холодна війна» 2.0, – сказав Помпео, виступаючи в чеському сенаті. – Протидіяти загрозі з боку Комуністичної партії Китаю набагато складніше».

«КПК вже вплетена в нашу економіку, в нашу політику, в наші суспільства так тісно, як Радянський Союз ніколи не був», – додав він.

Відсилання до «холодної війни» прозвучало після того, як минулого місяця посол Китаю в Лондоні попередив, що Сполучені Штати навмисно розв'язують протистояння з Пекіном напередодні листопадових президентських виборів у США.

Чеська Республіка стала першою країною в турне Помпео, основна мета якого – обговорити з країнами регіону питання кібернетичної та енергетичної безпеки.

Помпео привітав зусилля чеської влади з розробки стандартів безпеки для розгортання мереж 5G після того, як урядова наглядова організація попередила про небезпеку використання обладнання китайської компанії Huawei.

У травні Помпео і прем'єр-міністр Чеської Республіки Андрій Бабіш підписали декларацію про безпеку 5G, проте країна не прийняла прямого рішення про заборону технологій Huawei. Її президент Мілош Земан просуває більш тісні зв'язки з Китаєм.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті