Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Глави чотирьох країн звернулися до президента Білорусі

Глави чотирьох країн звернулися до президента Білорусі

Опубліковано текст заяви президентів сусідніх країн з приводу ситуації в Білорусі

Глави чотирьох країн звернулися до президента Білорусі
president.lv

Президенти Литви Гітанас Науседа, Естонії Керсті Кальюлайд, Латвії Егілс Левітс і Польщі Анджей Дуда виступили зі спільною заявою, в якій закликали президента Білорусі Олександра Лукашенка до деескалації ситуації і негайного припинення застосування сили проти людей, звільнити всіх затриманих учасників протесту і негайно почати діалог з білоруським народом. Заяву опублікувала прес-служба президента Естонії Керсті Кальюлайд, передає видання TUT.by.

«Ми, президенти Литви, Польщі, Латвії та Естонії як найближчі сусіди Білорусі, члени НАТО і ЄС, хочемо, щоб Білорусь була стабільною, демократичною, незалежною і процвітаючою країною», – сказано в повідомленні.

«Ми закликаємо Президента РБ до наступного:

1. деескалації ситуації і негайного припинення застосування сили проти свого народу. Ми закликаємо припинити насильство і закликаємо до поваги основних свобод, прав людини і громадянина, включно зі свободою слова, ЗМІ, зборів та безпеку журналістів;

2. У терміновому порядку звільнити всіх затриманих учасників акцій протесту, припинити подальші переслідування;

3. Негайно розпочати діалог з білоруським народом. Почути голос своїх громадян і дати їм можливість вільно висловлюватися. Грунтуючись на досвіді наших власних спільнот, а також на особистому досвіді, ми закликаємо Вас організувати «круглий стіл» з національного примирення, що складається з представників влади і громадянського суспільства. Це стало б відповідним кроком для початку справжнього національного діалогу. Ми твердо переконані, що діалог завжди є найкращим шляхом для просування соціального розвитку, обговорення реформ і майбутнього вашої країни», – йдеться в зверненні.

Якщо білоруська влада виконає ці вимоги, двері для співпраці з міжнародною спільнотою повинні залишатися відкритими. Ізоляція – це не шлях до процвітання і розвитку будь-якої нації, – сказано в заяві.

Президенти чотирьох країн готові «запропонувати свої посередницькі зусилля для досягнення мирного вирішення в Білорусі і зміцнення незалежності і суверенітету вашої країни».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті