АМКУ розгляне можливість покупки «Галнафтогазом» Херсонської нафтоперевалки

АМКУ розгляне можливість покупки «Галнафтогазом» Херсонської нафтоперевалки

Наявна в матеріалах заяви інформація дає підстави вважати, що зазначена концентрація може, за певних умов, призвести до суттєвого обмеження конкуренції - АМКУ

АМКУ розгляне можливість покупки «Галнафтогазом» Херсонської нафтоперевалки
фото: 368.media

АТ «Концерн «Галнафтогаз» (група «OKKO») подав до Антимонопольного комітету України (АМКУ) заяву про отримання дозволу на покупку ТОВ «Нафта-Тансшіпмент» (раніше – ТОВ «Варуна-Вест», Львів), що є власником нерухомого майна проданого в кінці 2019 року Херсонського нафтоперевалочного комплексу (ХНП). Про це повідомляєтьсяна сайті АМКУ. 

«Заявлена концентрація відбувається на ринках морської перевалки та зберігання нафтопродуктів. За певних умов, у результаті концентрації можливе посилення влади групи «ОККО» на ринках зберігання, оптової, роздрібної торгівлі бензинами та дизельним паливом. Водночас транзакція може створювати бар’єри для входу на зазначені ринки інших суб’єктів господарювання», – йдеться у повідомленні. 

АМКУ заявляє, що наявна в матеріалах заяви інформація дає підстави вважати, що зазначена концентрація може, за певних умов, призвести до суттєвого обмеження конкуренції на ринках високооктанових бензинів та дизельного палива.

Раніше в «Галнафтогазі» відзначали, що цікавляться концерном ХНП, проте 18 листопада 2019 року у аукціоні з його продажу компанія не брала участь.

Водночас, як повідомляє «Інтерфакс – Україна», згідно з даними відкритих реєстрів, в червні 2019 року кінцевим бенефіціаром ТОВ «Варуна-Вест» було вказано засновник «Галнафтогазу» президент мережі ОККО Віталій Антонов, потім власність на компанію була переоформлена на кількох фізосіб.

Як повідомлялося, ДП «Сетам» Мін'юсту у листопаді 2019 року продало на майданчику онлайн-аукціонів OpenMarket Херсонський нафтоперевалочний комплекс за 200 млн грн.

Комплекс був виставлений на виконання рішення Господарського суду Києва від 23 травня 2015 року (у справі №910 / 12234/14). Згідно з інформацією в реєстрі судових рішень, між Національним банком України (в особі управління Національного банка у Харківській області) та ПАТ «Реал Банк» був підписаний договір про надання стабілізаційного кредиту для підтримки ліквідності шляхом відкриття невідновлювальної кредитної лінії в сумі 800 млн грн на термін з 8 листопада 2013 року до 1 листопада 2015 року. З метою забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором майновий поручитель Реал Банку – ТОВ «Всеукраїнський промисловий союз» – передав управління Нацбанку майновий комплекс Херсонської нафтоперевалки.

Підконтрольна структурам побіжного бізнесмена Сергія Курченко Херсонська нафтоперевалка у вересні 2014 року рішенням Приморського суду Одеси була передана в управління ДП «Підприємство по забезпеченню нафтопродуктами». В кінці липня 2019 року Київська райсуд Одеси передав нерухоме майно нафтоперевалки вже в управління Агентству по розшуку і менеджменту активів (АРМА).

Концерн «Галнафтогаз» управляє однією з найбільших автозаправних мереж в Україні. У його склад входить близько 440 АЗК, більшість – під брендом «ОККО». Мажоритарним акціонером компанії є Віталій Антонов, серед міноритарних акціонерів – Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Раніше повідомлялося, що АМКУ відкрив нову справу за ознаками тендерної змови на будівництві Подільського мосту.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло