Росія проведе випробування своєї вакцини від коронавірусу на 40 тисячах добровольців

Росія проведе випробування своєї вакцини від коронавірусу на 40 тисячах добровольців

РФ отримала заявки, як стверджують, від 20 країн на придбання понад 1 млрд доз російської вакцини

Росія проведе випробування своєї вакцини від коронавірусу на 40 тисячах добровольців
фото DR

Росія проведе післяреєстраційне дослідження своєї вакцини від коронавируса «Спутнік V» на 40 000  добровольцях, повідомляють російські ЗМІ з посиланням на заступника директора з наукової роботи Національного дослідницького центру епідеміології і мікробіології імені М. Ф. Гамалії Дениса Логунова. Про це пише Reuters.

«Нам 11 серпня цього року видано реєстраційне посвідчення на застосування цієї вакцини... Ця постанова зобов'язує нас провести додаткові, розширені клінічні дослідження. Ми в даний час погодили великий протокол на 40 000 чоловік», – сказав Логунов.

За його словами, цілі протоколу – не тільки вивчення імуногенності та безпеки вакцини, а й оцінка її епідеміологічної ефективності.

Президент РФ Владамір Путін оголосив на початку серпня про те, що Росія першою у світі зареєструвала вакцину від коронавірусу. Путін сказав, що одна з двох його доньок вже зробила собі щеплення.

Це оголошення викликало тривогу серед світових експертів в сфері охорони здоров'я. Вони кажуть, що Росія ще не провела масштабних випробувань вакцини, які дозволили б отримати дані про її ефективність та безпечність.

Однак МОЗ РФ назвав ці сумніви безпідставними, а глава Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) Кирило Дмитрієв сказав, що РФ отримала заявки від 20 країн на придбання понад 1 млрд доз російської вакцини.

Про інтерес до вакцини або намір її закупити повідомили, зокрема, Казахстан, В'єтнам, Філіппіни, Республіка Сербська і бразильський штат Парана.

Дмитрієв сказав в четвер, що РФПІ обговорює постачання «Спутніка V» у Єгипет та інші країни Африки, а також на Близький Схід.

За його словами, поставки вакцини на зовнішні ринки можуть початися в листопаді-грудні 2020 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло