Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Литва, Єстонія і Латвія ввели санкції проти Лукашенка і ще 29 білоруських чиновників

Литва, Єстонія і Латвія ввели санкції проти Лукашенка і ще 29 білоруських чиновників

Країни вважають, що вводити санкції проти всього білоруського народу недоречно

Литва, Єстонія і Латвія ввели санкції проти Лукашенка і ще 29 білоруських чиновників
фото Shutterstock

Латвія, Литва та Естонія внесли 30 білоруських чиновників, в тому числі Олександра Лукашенка, в список небажаних осіб. Про це йдеться в повідомленнях МЗС цих країн, повідомляє Reuters.

Як зазначено в повідомленні латвійського МЗС, безстрокові обмеження вводяться щодо 30 осіб, серед яких також старший син Лукашенка Віктор, який займає посаду помічника президента з національної безпеки, глава адміністрації президента Білорусі Ігор Сергієнко, керівник Центрвиборчкому Білорусі Лідія Єрмошина і міністр внутрішніх справ Юрій Караєв.

У повідомленні МЗС Латвії перераховані відомства, проти яких запроваджуються обмеження: ЦВК Білорусії, МВС, Мін'юст, Ггенпрокуратура, КДБ, Слідчий комітет і Рада безпеки.

На думку МЗС Латвії, дані особи своїми діями «організували і підтримували фальсифікацію президентських виборів 9 серпня і подальше жорстке придушення мирних протестів».

У повідомленні МЗС Естонії зазначено, що обмеження на в'їзд до республіки для Лукашенка та інших вводиться на п'ять років – до 31 серпня 2025 року.

«Латвія строго засуджує фальсифікацію президентських виборів, побиття мирних протестувальників і тиск на журналістів і активістів у Білорусі. Цим кроком ми посилаємо чіткий сигнал, що подібні дії є неприйнятними, а відповідальні за це люди – небажані персони в Латвії. Ми також закликаємо Євросоюз не відкладати прийняття подібних рішень», – зазначив глава МЗС Латвії Едгар Рінкевичс.

«Санкціями ми показуємо, що ми сприймаємо порушення прав людини в Білорусі дуже серйозно. У той же час, ми вважаємо за необхідне не карати народ Білорусі», – заявив міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу.

Євросоюз також пригрозив Лукашенку своїми санкціями, у відповідь на це він заявив, що Мінськ готовий відповісти своїми обмеженнями.

За офіційними даними ЦВК Білорусі, Лукашенко виграв вибори президента Білорусі, набравши 80% голосів. Його основна суперниця Світлана Тихановська отримала 10%, стверджує ЦВК. Офіційні цифри викликали недовіру у частини білорусів, і з вечора 9 серпня в країні проходять протести. У перші дні вони стикалися з жорстким придушенням з боку силовиків, які застосовували в тому числі світлошумові гранати, водомети і гумові кулі. За кілька днів було затримано близько 7000 осіб. Після звільнення багато хто з них розповідали про знущання і тортури в відділеннях міліції та ізоляторах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті