Україна цьогоріч може отримати другий за обсягом врожай після минулорічного – УЗА
УЗА у вересневому звіті знизила прогноз валового збору врожаю зернових та олійних культур

Українська зернова асоціація (УЗА) у вересневому звіті знизила прогноз валового збору врожаю зернових та олійних культур у 2020/2021 МР із 96,7 до 95,6 млн т, експорт з 58,4 до 56,3 млн т. у зв’язку з несприятливим погодними умовами для врожаю пізніх культур в частині регіонів України. Про це повідомляється у пресрелізі асоціації.
Згідно з повідомленням, зібраний врожай ранніх зернових свідчить про правильність прогнозів УЗА щодо врожаю. Так, в цьому році за даними УЗА аграрії зібрали 26,6 млн т пшениці (прогноз УЗА був на рівні 26,8 млн т) та 8,3 млн т ячменю (УЗА прогнозувала в 8,2 млн т). Експорт пшениці в цьому році складе 17,5 млн т (відповідно до підписаного Меморандуму), а ячменю може сягнути – 4,5 млн т.
Також УЗА знизила прогноз врожаю кукурудзи у порівнянні з попереднім прогнозом в серпні з 36,4 млн т до 35,3 млн т через несприятливі засушливі погодні умови в південних та частково в центральних регіонах України. За оцінками експертів УЗА, аграрії не збиратимуть кукурудзу на зерно на площі 205 000 га, що складає 3,8% від загальної площі посівів кукурудзи. В інших регіонах, які є основними виробниками кукурудзи ситуація з врожаєм задовільна і вони не зазнають критичних втрат.

УЗА наголошує, що українські аграрний сектор, який коштом експорту забезпечує близько 40% валютних надходжень країни є запорукою для економічної стабільності в країні, в той час, як інші сектори відчувають на собі значну волатильність ринків та наслідки світової економічної кризи. Окрім того, Україна сьогодні є важливим глобальним гравцем ринку зернових та одним із ключових суб’єктів забезпечення продовольчої безпеки у світі і приєдналася до групи 20 країн, які взяли на себе зобов’язання не обмежувати експорт продовольства в умовах пандемії та карантинних обмежень.
Раніше Mind розповідав, чому посуха в Бессарабії знищує не лише врожай, а й рейтинг влади.
.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].