Уряд погодив вихід України ще із трьох угод СНД

Уряд погодив вихід України ще із трьох угод СНД

Україна не має фінансових та інших зобов’язань перед сторонами цих угод, які виникли під час дії цих трьох документів

Уряд погодив вихід України ще із трьох угод СНД
фото: kmu.gov.ua

Кабінет міністрів погодив проєкт постанови про денонсацію та вихід України з трьох угод, укладених у рамках СНД. Таке рішення ухвалено на засіданні уряду в середу, 2 вересня.

«Проєктом постанови пропонується вийти з Угоди про співробітництво у галузі ветеринарії, Угоди про співробітництво в галузі санітарної охорони територій держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав та Угоди про створення Координаційної ради з карантину рослин держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав», – йдеться у пояснювальній записці до документа.

Зокрема, у пояснювальній записці зазначається, що наразі співробітництво у галузі ветеринарії між Україною та учасницями СНД здійснюється відповідно до угоди про співробітництво в галузі ветеринарії від 12 березня 1993 року, укладеної урядами Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, РФ, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану та України.

Водночас, як уточнюється, 1 серпня 2002 року між урядами України й Білорусі була підписана угода про співробітництво у галузі ветеринарної медицини, уряди Молдови та Української держави також підписали 16 травня 2000 року Ветеринарно-санітарну конвенцію про співробітництво у галузі ветеринарної медицини.

У документі також йдеться про те, що Україна й інші держави-учасниці СНД є членами Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин, в рамках якої, головним чином, здійснюється співробітництво у сфері ветеринарної медицини, а також і інформування через систему WAHIS щодо негайних повідомлень про епізоотичну ситуацію.

Окремо зазначається, що також співпраця між державами-учасницями СНД відбувається в рамках угоди про застосування санітарних і фітосанітарних заходів СОТ, яка передбачає убезпечення світової торгівлі шляхом встановлення та опублікування стандартів для міжнародної торгівлі тваринами і продукцією тваринного походження; вдосконалення структури та ресурсів національних ветеринарних служб.

Уточнюється, що при виході України з угоди про співробітництво в галузі ветеринарії між країнами застосовуватимуться двосторонні сертифікати з метою безперебійного експорту\імпорту живих тварин та продукції тваринного походження до держав-учасниць СНД.

«Таким чином, вихід України з угоди про співробітництво в галузі ветеринарії від 12.03.1993 не впливатиме на торгівлю тваринами та продукцією тваринного походження з державами учасницями СНД при чіткому дотриманні країнами міжнародних стандартів у торгівлі», – наголошується у пояснювальній записці.

Щодо угоди про співробітництво в галузі санітарної охорони територій держав-учасниць СНД, то у пояснювальній записці зазначається, що науково-методичне керівництво, координація дослідних робіт, які проводяться сторонами в області санітарної охорони території, а також розробка спільно з відповідними державними санітарно-епідеміологічними службами і науково-дослідними інститутами нормативних документів, інструкцій і рекомендацій з питань санітарної охорони території здійснюється Науково-дослідним протичумним інститутом «Мікроб» РФ, що не відповідає національним інтересам України.

Водночас, як уточнюється у пояснювальній записці, всі країни-учасниці цієї угоди є державами-учасницями Міжнародних медико-санітарних правил (угода між 196 країнами, включаючи всі держави-члени ВООЗ, яка спрямована на спільну роботу в ім’я глобальної безпеки у сфері охорони здоров’я), і що країни, які прийняли ММСП, взяли на себе зобов’язання щодо зміцнення своїх можливостей з виявлення й оцінки подій в галузі суспільної охорони здоров’я.

Щодо третьої угоди – про створення Координаційної ради з карантину рослин держав-учасниць СНД, то вона була розроблена з урахуванням основних положень Угоди про співробітництво у сфері карантину рослин від 13 листопада 1992 року, до якої України не приєдналася.

«Оскільки членство у Координаційної раді передбачає виконання певних рішень, які безпосередньо пов’язані з положеннями угоди, членом якої Україна не є, подальша участь України в угоді про створення Координаційної ради з карантину рослин держав – учасниць СНД є недоцільною», – підкреслюється у повідомленні.

Зазначається, що припинення дії цієї третьої угоди не матиме впливу на економіку України і двосторонні та торговельні відносини з державами-учасницями СНД.

Наголошується, що Україна не має фінансових та інших зобов’язань перед сторонами цих угод, які виникли під час дії цих трьох документів.

У проєкті постанови зазначається, що МЗС має надіслати в установленому порядку Виконавчому комітетові СНД відповідні повідомлення.

Як повідомлялося, Україна розірвала з РФ угоду про торгові представництва.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло