Лукашенко пропонував створити українсько-білоруський союз і стати президентом обох країн – Туск
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Лукашенко пропонував створити українсько-білоруський союз і стати президентом обох країн – Туск

Лише це, на його думку, могло стримати Путіна

Лукашенко пропонував створити українсько-білоруський союз і стати президентом обох країн – Туск
фото DR

У 2014 році після анексії Росією українського Криму і початку російської агресії на Донбасі президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував створити «українсько-білоруський союз», а сам він мав стати главою цього геополітичного утворення. Про це розповів екс-президент Євроради, а нині глава Європейської народної партії Дональд Туск в інтерв’ю виданню Onet.pl.

Він підкреслив, що Лукашенка при цьому не цікавила доля України, а він переслідував лише власні політичні інтереси.

«Я не казав про це раніше, але була така ситуація, коли Мінськ запропонував себе у щось на зразок посередництва між ЄС, Росією та Україною у ці найгарячіші дні української кризи. До мене подзвонив Лукашенко (я тоді ще був прем’єр-міністром Польщі), і прямо запропонував переконати Євросоюз, що він може бути гарантом мирного розв'язання української проблеми. Тоді він просив підтримати його пропозицію білорусько-українського союзу, де він був би президентом обох країн»,- зазначив Туск.

За його словами, Лукашенко тоді натякав, що це – єдиний спосіб загальмувати агресивні дії Росії.

«Він це робив, не піклуючись про Україну, а побоюючись втратити владу. Тоді всі боялися, що Росія не зупиниться на анексії Криму, а Лукашенко боявся неконтрольованого розвитку подій, жертвою яких могла бути не лише Україна, а також й Білорусь. Це могло означати його кінець»,- вважає Туск.

Щодо подальшого розвитку подій у Білорусі він зазначив:

«Боюся, що можливий будь-який сценарій. Ми щодня чуємо, як поводяться з заарештованими. Ми говоримо про когось при владі, хто вирішив бити, катувати і вбивати, навіть якщо згодом він частково від цього відмовився», – зазначає Туск.

«У разі необхідності Путін прийме сценарій часткового контролю над Білоруссю без Лукашенка і з опозицією при владі», – аналізує глава ЄНП.

Нагадаємо, з 9 серпня в Білорусі тривать масові громадянські протести. У Білорусі сотні тисяч людей вже четвертий тиждень протестують проти офіційних підсумків виборів, які вважають сфальсифікованими на користь Олександра Лукашенка. Під час розгону протестів, за офіційними даними, загинули три людини, тисячі були затримані, багато хто з них повідомляли про тортури і жорстоке поводження під час свого ув'язнення.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло