ЄБРР надасть кредит Хмельницькому на суму до 28,5 млн євро

ЄБРР надасть кредит Хмельницькому на суму до 28,5 млн євро

Для розв'язання проблеми сміття у місті

ЄБРР надасть кредит Хмельницькому на суму до 28,5 млн євро
фото: pexels.com

 Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) у рамках програми «Зелені міста 2» надасть ХКП «Спецкомунтранс»,  що належить місту Хмельницькому, кредит у сумі 28,5 млн євро для фінансування проєкту відновлення та модернізації інфраструктури твердих побутових відходів (ТПВ) у місті, що оцінюється в 36,5 млн євро. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на старшого радника із зовнішніх зв'язків ЄБРР Антона Усова.

Кредит ЄБРР розбитий на декілька траншів і доповнюється інвестиційним грантом у розмірі до 5 млн євро від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (EU Neighbourhood Investment Platform) і місцевим внеском до 3 млн євро.

Проєкт включає два етапи. На першому – задоволення термінових потреб міста в інвестиціях для реконструкції наявного полігону, будівництва поруч нової карти інженерного санітарного полігону за стандартами ЄС і придбання для нього нового обладнання, а також поліпшення систем збору і транспортування ТПВ зі співфінансуванням із бюджету міста.

Другий етап міститиме будівництво нового сміттєпереробного заводу для неорганічних відходів та відокремленої станції компостування для відсортованих органічних відходів. Така підтримка вторинної переробки та створення сучасної інфраструктури управління ТПВ (сортування і компостна переробка) мають привести до зменшення кількості відходів, які в кінцевому підсумку потраплятимуть на полігон.

Очікується, що реалізація проєкту скоротить викиди CO2 на 100 000 тонн на рік.

ХКП «Спецкомунтранс» відповідає за збір, переробку та утилізацію твердих побутових відходів у Хмельницькому. Компанія має контракти з понад 92 000 домашніх господарств і майже 3 000 комерційних і громадських організацій на вивезення та утилізацію відходів. Компанія також є оператором наявного полігону, розташованого на території міста.

Раніше Mind розповідав як заробляти на переробці відходів і отримувати енергію.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло