Уряд почав розробку економічної стратегії-2030
Планується, що її втілення розпочнеться з 2021 року

Центр економічного відновлення створить 20 робочих груп для створення Національної економічної стратегії-2030.
Про це йдеться в повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства.
«Для успішної розробки стратегії на платформі Центру економічного відновлення буде створено 20 робочих груп із залученням фахівців уряду, міністерств, аналітичних центрів, інститутів, міжнародних організацій, бізнесу та бізнес-асоціацій», – сказано в повідомленні.
Національна економічна стратегія – це головні вектори, за якими буде розвиватися Україна: стимули для промисловості, агросектору, видобування, транспортні коридори, стимули для IT та R&D, для інфраструктури та внутрішніх перевезень, енергетичного сектору.
У повідомленні зазначається, що завдання робочих груп – розробити модель, пріоритетами якої є розвиток виробництва та торгівлі продукцією з вищою доданою вартістю, високий технологічний рівень виробництва, кваліфікована високооплачувана робоча сила, економія енергії та інших видів природних ресурсів і новаторський стиль управління.
Наголошується, що група також визначить конкретні економічні показники, яких потрібно буде досягти країні. Вони будуть виділені в державні цільові програми й почнуть реалізовуватися з 2021 року.
7 вересня відбулося перше установче засідання робочої групи з напрацювання такої стратегії під керівництвом міністра економіки Ігоря Петрашка.
Згідно з дорученням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, Центр є платформою та координатором з розробки майбутньої стратегії.
Нагадаємо, Кабмін визначив основні завдання Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.
Уряд затіяв розробку економічної стратегії-2030. У якості
пріоритетів якої обрав: (1) розвиток виробництва та торгівлі продукцією з вищою доданою вартістю; (2) високий технологічний рівень виробництва; (3) кваліфікована високооплачувана робоча сила; (4) економія енергії та інших видів природних ресурсів; (5) новаторський стиль управління. Але усьому зазначеному має передувати створення інфраструктури для майбутньої стратегії розвитку. Йдеться і про нові технології, яких в країні немає, і кваліфіковану робочу силу котра втікає з країни, а в Україні вже не створюється, і про відсутні технологічні принципи раціонального використання енергії та сировини, а також про відсутність через "чиновницький корок" передумов для втілення новаторського стиля управління. Мабуть слід починати через створення передумов (інфраструктури) для згаданої "економічної стратегії-2030"