Захворіло у світі
114,461,199
Померло у світі
2,539,880
Вилікувалось у світі
64,675,787
Захворіло в Україні
1,357,470
Померло в Україні
26,212
Вилікувалось в Україні
1,176,918
Боротьба Джонсона з ЄС може вилитися у шотландський бунт

Боротьба Джонсона з ЄС може вилитися у шотландський бунт

Шотландія минулого тижня вже підтвердила свій намір провести новий референдум про незалежність

Боротьба Джонсона з ЄС може вилитися у шотландський бунт
фото pixabay.com

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон продовжує боротьбу з Європейським союзом (ЄС) щодо Brexit, стикаючись зі зростаючим відпливом прихильників в його власній партії. Деякі аналітики, як повідомляє Bloomberg, навіть прогнозують найближчим часом повстання в Британії, що ще більше загострить ситуацію.

Шотландія виступає проти законопроекту про внутрішній ринок, який викликав нові суперечки між Лондоном і Брюсселем. Уряд Джонсона заявив, що закон гарантує, що не буде ніяких перешкод для торгівлі між різними частинами Великобританії. Однак адміністрація Единбурга заявила, що закон зазіхає на повноваження, вже передані Шотландії, такі як харчові стандарти і екологічні стандарти.

Лідер Шотландії Ніколас Стерджен назвав цей план «гидотою» та «захопленням влади» після того, як він був оприлюднений в середу.

«Ми будемо боротися з усіх сил проти цього безсоромного проекту, щоб запобігти передачі влади», – сказав Стерджен.

Безпосереднє завдання Джонсона – врятувати торгові переговори щодо Brexit після того, як його уряд викликав занепокоєння у Брюсселі, визнавши, що законопроект порушить міжнародне право через скасування деяких частин угоди з ЄС. Але нещодавні події на політичному фронті також можуть мати екзистенційні наслідки для Великобританії, що виходять за рамки будь-яких відносин з Європою.

Минулого тижня Шотландія підтвердила свій намір провести новий референдум про незалежність після критики позиції британського уряду. Ідея відокремлення Шотландії від Англії отримала широку підтримку під час пандемії COVID-19, і минулого тижня Стерджен заявив, що планує представити цю пропозицію для голосування в найближчі місяці.

У той час як Великобританія відмовилася санкціонувати референдум, Шотландська національна партія (SNP), яка виступає за незалежність, схоже, готова до ще одного провалу на виборах до шотландського парламенту в травні, що чинитиме тиск на Джонсона.

У той же час парламент Шотландії, в якому домінує SNP, не схвалить запропонований закон про внутрішній ринок, як того вимагає конвенція. Уряд Единбурга побоюється, що закон буде примусово реалізований, як угода про Brexit, яка вивела Великобританію з ЄС.

«Побачити Вестмінстерський уряд, який зневажає децентралізацію і дає уряду в Лондоні повноваження над кожною децентралізованої територією, – це те, чим люди в Шотландії будуть просто ображені», – сказав Ян Блекфорд, лідер SNP в Палаті представників. громад.

«Це покладе край союзу», – наголосив він.

Нагадаємо: 1 лютого 2020 року Великобританія після трьох років намагань, скандалів і суперечок, нарешті, залишила Європейський союз.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті