Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
У Харкові розробили систему охолодження для супутника, який американці замовили в ЄС

У Харкові розробили систему охолодження для супутника, який американці замовили в ЄС

Виведення супутника на орбіту заплановано на кінець січня

У Харкові розробили систему охолодження для супутника, який американці замовили в ЄС
Фото: pixabay.com

Харківська компанія ФЕД розробила та виготовила основну частину нової системи охолодження для найбільшого супутника, який американська SES замовила у Європейського космічного агентства. Про це повідомив президент Асоціації «Укравіапром», голова правління АТ «ФЕД» Віктор Попов в інтерв’ю Укрінформу.

«Потужності супутників зростають, і необхідні нові рішення. За 4 роки ми разом з науковцями ХАІ (Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» – Mind) розробили абсолютно нову систему охолодження для найбільшого супутника, який Європа виготовляє на замовлення американської компанії SES (володіє 45% телекомунікаційних супутників, – Mind). Супутник вже змонтований і зараз тестується, скоро його перебазують на стартовий майданчик, де ведеться монтаж ракети. На кінець січня заплановано виведення на орбіту. Тож ми чекаємо, коли АТ «ФЕД» буде в космосі», – розповів Попов.

Він наголосив, що участь у такому проєкті – великий крок уперед, на новий ринок компанія вийшла з новими виробами саме для європейського замовника.

«По-перше, тому що ми – українські наука і фірма – показали, що наш потенціал у галузі фундаментальних наук і виробництво конкурентоспроможні. Уявляєте, якщо американці та європейці прийшли до нас, до країни, в якій йде війна, то це вони зробили від безнадії, бо у них такого немає, вони такого не створили. А ми змогли. І наразі ми вже беремо участь у європейському тендері на виготовлення 34 супутників», – зазначив президент Укравіапрому.

За його словами, розроблена система охолодження використовуватиметься в майбутньому не лише в супутниках, а й, наприклад, при зведенні поселення на Місяці.

АТ «ФЕД» бере свій початок від заснованого у 1927 році однойменного Харківського машинобудівного заводу, який кілька разів реорганізовувався.

Нині компанія – одне з провідних підприємств України, яке спеціалізується на розробці, виробництві, сервісному обслуговуванні та ремонті агрегатів авіаційного, космічного та загальномашинобудівного призначення. Близько 90% продукції експортується. Компанія працює на ринках Китаю, Південної Кореї, Канади, Туреччини, країн Європи.

Нагадаємо, голова громадської ради при Державному космічному агентстві Едуард Кузнєцов в інтерв'ю виданню Mind повідомив, що Україна користується чужими супутниками, і доступ до секретної інформації відкритий.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті