Міненерго шукає понад 4 млрд гривень на екомодернізацію теплової генерації
Вони звернулися до Енергетичного Співтовариства з проханням щодо підтримки відтермінування реалізації НПСВ на 5 років

Україні для реалізації Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ) знадобиться понад 4 млрд гривень, які будуть інвестовані у екологічну модернізацію теплової генерації. Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики.
«Міненерго розпочало роботу над механізмами впровадження НПСВ, який був прийнятий Україною в 2017 році, ще до початку роботи нового ринку електричної енергії. Одним із першочергових завдань України в рамках виконання зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством є запровадження механізму фінансування заходів екологічної модернізації відповідно до вимог НПСВ», – повідомляє пресслужба з посиланням на заступника міністра енергетики Максима Немчинова.
Зазначається, що у разі невиконання плану зі скорочення викидів Україна буде змушена достроково виводити з експлуатації вугільні енергоблоки, що, у свою чергу, призведе до нестабільного енергопостачання та загрози енергетичній безпеці України. Тому робоча група при Міненерго розпочала перегляд строків реалізації НПСВ та активно працює над механізмами фінансування будівництва пилогазоочисного обладнання на ТЕС відповідно до НПСВ.
Немчинов пояснив, що НПСВ прийнято до запровадження нового ринку електричної енергії, тому його нинішня редакція не відповідає ситуації, що склалася і в країні, і в енергетичному секторі.
«Слід переглянути потребу та строки встановлення пилогазоочисного обладнання на ТЕС, у зв'язку з поступовим заміщенням теплової генерації відновлюваними джерелами енергії. Однак у середньостроковій перспективі ми не можемо розраховувати лише на ВДЕ, оскільки для сталої роботи енергосистеми з високою часткою відновлюваних джерел потрібні маневрові потужності. Доцільно передбачити модернізацію на найбільш ефективних енергоблоках, які вже пройшли реконструкцію та яких потребуватиме енергосистема впродовж як мінімум 15-20 років. Це дозволить забезпечити потребу в маневруючих потужностях», – вважає заступник міністра.
За його словами, нині опрацьовуються три варіанти реалізації НПСВ та ведеться опрацювання варіантів механізмів фінансування.
«Тому ми звертаємося до Енергетичного Співтовариства з проханням щодо підтримки відтермінування реалізації НПСВ на 5 років. У будь-якому випадку виконання НПСВ залишається пріоритетним завданням для Міненерго», – прокоментував Немчинов.
Нагадаємо: Національний план скорочення викидів був затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів №796-р від 8 листопада 2017 року, в 2019 році до плану внесено зміни. Документ діє до 31 грудня 2033 року. Згідно з ним, Україна повинна скоротити викиди діоксиду сірки, оксидів азоту і пилу від наявних великих спалювальних установок потужністю понад 50 МВт.
Раніше повідомлялося, що міненерго веде переговори з державними й міжнародними банками про кредити на суму 300 млн євро для погашення боргу за «зеленими» тарифами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].