Без болю та уколів: Китай розпочне випробування нової вакцини проти COVID-19

Без болю та уколів: Китай розпочне випробування нової вакцини проти COVID-19

Потенційна вакцина-кандидат виготовлена у формі спрея для носу

Без болю та уколів: Китай розпочне випробування нової вакцини проти COVID-19
фото www.flickr.com/photos/northwestnavy/8123264571

Це перша вакцина, в якій добровольцям не робитимуть болісну ін'єкцію. Як повідомляє Bloomberg, замість цього людям запропонують вакцину у формі інтраназального спрея.

Китай в середу, 9 вересня, схвалив першу фазу тестування вакцини у вигляді назального спрея на людях, яку спільно розробили дослідники з Університету Сямінь і Гонконзького університету, а також виробники вакцин Beijing Wantai Biological Pharmacy Enterprise Co.

Видання повідомляє, що спрей для інтраназального введення раніше був розроблений в якості вакцини від грипу і рекомендований для використання дітьми та дорослими, які хочуть уникнути найбільш ін'єкцій голкою.

Це вже 10-й прототип вакцини від COVID-19, який переходить в Китаї на стадію випробувань на людях, але перший у вигляді назального спрея.

Спрей для інтраназального введення містить ослаблений вірус грипу, який несе генетичні сегменти шипового білка коронавіруса. При введенні через ніс, він імітує природну інфекцію респіраторних вірусів, щоб стимулювати імунну відповідь організму проти патогена, що викликає COVID-19, йдеться в газеті Science and Technology Daily, пов'язаної з Міністерством науки і технологій Китаю.

Деякі вчені сподіваються, що вакцина, яку вводять через ніс, може мати більше шансів зупинити поширення підступного вірусу через дихальні шляхи. Укол голкою може викликати систематичну імунну відповідь для запобігання важкого захворювання, але може бути недостатньо сильним, щоб запобігти інфекції.

Нагадаємо: днями фармкомпанія AstraZeneca заявила, що «добровільно припинила» клінічне випробування своєї вакцини проти COVID-19 після того, як у одного з добровольців виникла незрозуміла хвороба.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло