Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Хафтар вирішив зняти багатомісячну нафтову блокаду в Лівії

Хафтар вирішив зняти багатомісячну нафтову блокаду в Лівії

Наразі не ясно, чи будуть відкриті нафтові родовища і порти

Хафтар вирішив зняти багатомісячну нафтову блокаду в Лівії
Халіфа Хафтар
фото www.flickr.com/photos/goodreadsbiography/49027215553

Лівійський командувач Халіфа Хафтар зобов'язався припинити багатомісячну блокаду нафтових об'єктів. Про це йдеться в заяві посольства США в країні, передає Reuters.

Однак видання додає, що наразі неясно, чи відкриються нафтові родовища і порти.

У заяві говориться, що Лівійська національна армія (ЛНА), яка базується на сході країни, передала «особисте зобов'язання генерала Хафтара дозволити повне відкриття енергетичного сектора».

Це сталося після того, як Сполучені Штати очолили зусилля з припинення нафтової блокади на тлі більш широкого дипломатичного поштовху, спрямованого на закріплення припинення вогню і політичної угоди між конкуруючими угрупуваннями, що базуються в східній Лівії і в столиці Тріполі на заході.

Нагадаємо: ЛНА Хафтара і його прихильники ввели блокаду в січні, скоротивши видобуток нафти в Лівії з більш ніж 1 млн барелів на день до менш ніж 100 000 барелів на добу, чим ще більше ускладнили економічний колапс Лівії. У липні в ЛНА повідомили, що нафтові родовища і порти країни «закриті до тих пір, поки не будуть виконані накази лівійського народу».

Посольство США заявило, що «в нещодавніх дискусіях з широким колом лівійських лідерів» воно підтримало «фінансову модель, яка стане надійною гарантією прозорого управління доходами від нафти і газу».

Джерело, близьке до Хафтару, сказало, що командувач «вперше в історії Лівії зміг домогтися справедливого розподілу доходів від нафти». За його словами, незабаром буде зроблено офіційне оголошення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті