ЗНО-2021: абітурієнтам запропонують два формати тесту з української мови
На тест тільки з української мови відводиться 150 хвилин, на тестування з української мови та літератури - 210 хвилин

У 2021 році Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) запропонує абітурієнтам два формати тесту з української мови. Про це під час онлайн-трансляції на Ютуб-каналі УЦОЯО розповіла заступник директора УЦОЯО Тетяна Вакуленко.
«Для проведення ЗНО УЦОЯО розробить тест з української мови, а також ще одну сертифікаційну роботу з української мови та літератури», – сказала Вакуленко.
Так, випускники закладів загальної середньої освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти, у 2021 році матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: сертифікаційну роботу з української мови (містить лише завдання з української мови) чи сертифікаційну роботу з української мови та літератури, де є завдання як з української мови, так і з української літератури.
На тест тільки з української мови відводиться 150 хвилин, на тестування з української мови та літератури – 210 хвилин.
За словами Вакуленко, результати тесту тільки з української мови будуть зараховані як державна підсумкова атестація, також результати цього тесту можуть бути використані для вступу у ЗВО, але тільки на визначені спеціальності.
Ці спеціальності будуть прописані в Умовах прийому до закладів вищої освіти у 2021 році, проєкт цього документа буде оприлюднений найближчим часом.
Результати сертифікаційної роботи з української мови та літератури також будуть зараховані як ДПА з української мови, учасник цього ЗНО отримає два сертифікати ЗНО – з української мови та з української мови та літератури.
Вакуленко додала, що програма ЗНО з української мови й літератури була розміщена на сайті УЦОЯО ще у 2018 році, ця програма була чинною у 2020 році й залишитися чинною у 2021 році.
Стосовно обов'язковості використання норм нового правопису з української мови Вакуленко зазначила, що учасник тестування може на свій розсуд використовувати як норми чинного правопису, так і норми попереднього правопису.
За її словами остаточний перехід до норм чинного правопису в завданнях сертифікаційних робіт тесту з української мови відбудеться поступово протягом наступних 5 років
Демонстраційні варіанти сертифікаційних робіт з української мови, з української мови і літератури розміщені на сторінці рубрики «ЗНО-2021» на сайті УЦОЯО.
У 2021 році ЗНО планується провести з 21 травня по 16 липня. У 2021 році стане обов'язковим ЗНО з математики, результати якого будуть зараховуватися випускникам закладів загальної середньої освіти як державна підсумкова атестація.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].